Kolejny raz technikum w Kleszczowie najlepsze w Polsce!

  • 21.01.2022, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
20012022-technikum-kleszczow-perspektywy-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
12 stycznia ogłoszono wyniki Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. W rankingu techników bezdyskusyjne pierwsze miejsce zajęło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Czym tak właściwie jest ten ranking?

  Ranking Perspektyw jest to ogólnopolskie zestawienie wyników szkół licealnych i technicznych. W tym rankingu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych z części podstawowej, wyniki egzaminów maturalnych z części rozszerzonej, wyniki uczniów i osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych. W technikum dodatkowo brane są jeszcze pod uwagę wyniki egzaminów potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

 Zestawienie całościowe tworzy odpowiednią liczbę punktów i wg tego powstaje liczba najlepszych szkół w Polsce, zarówno w kategorii liceum, jak i technikum – mówi Agnieszka Nagoda-Gębicz, Dyrektor Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

W poprzednich latach technikum w Kleszczowie również osiągało wysokie miejsca w tym rankingu?

  Jak najbardziej. Z tego względu, że nasza szkoła pierwszych absolwentów liceum wypuściła w 2012 roku, a technikum w 2013 roku, więc właściwie od samego początku, od roku 2013 jesteśmy w ścisłej czołówce, czyli w 10 najlepszych szkół w Polsce. W 2016 roku mieliśmy także 1. miejsce, a w latach poprzednich zawsze byliśmy jak nie na 3, to na 4 miejscu.

  Zawsze staramy się, aby ta wysoka jakość kształcenia w naszej placówce się utrzymywała. 

Czy to 1 miejsce w rankingu jest dla szkoły powodem do dumy? Swoistym ukoronowaniem ciężkiej pracy, jaką trzeba włożyć w wykształcenie uczniów?

  Oczywiście. Jest to pokazanie potencjału edukacyjnego naszych uczniów, ale także współpracy, zaangażowania i kreatywności nauczycieli. Chciałabym jeszcze podkreślić, że w naszej szkole mamy bardzo dobre warunki do pogłębiania wiedzy i umiejętności, w szczególności w technikum mamy bardzo dobrze przygotowane pracownie zawodowe, a jest to możliwe dzięki temu, że naszym organem prowadzącym jest Gmina Kleszczów, która przeznacza duże środki na prowadzenie szkoły, na wyposażenie, działalność inwestycyjną, ale także na bieżące funkcjonowanie, zarówno w części SOLPARK-owskiej, jak i w części szkolnej – podsumowuje Agnieszka Nagoda-Gębicz, Dyrektor Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe