Budżet Gminy Gidle i plany inwestycyjne na 2022 rok

  • 19.01.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
18012022-budzet2022-gidle-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowy rok to nowe wyzwania i realizacja nowych inwestycji. Jak wygląda budżet Gminy Gidle na ten 2022 rok?

  Budżet Gminy Gidle uchwalony przez Radę Gminy to po stronie dochodów kwota 33 000 000 zł, po stronie wydatków to jest 36 000 000 zł. Jeśli mówimy o wydatkach inwestycyjnych, to musimy też rozmawiać o dochodach, tak więc po stornie dochodów mamy zaplanowaną kwotę 7 000 000 zł, natomiast po stronie wydatków inwestycyjnych 10 000 000 zł – mówi Lech Bugaj, Wójt Gminy Gidle.

Jak Pan ocenia budżet?

  Biorąc pod uwagę wydatki inwestycyjne, jak i dochody, to jestem bardzo zadowolony. Oczywiście, dzięki uzyskanym przez gminę dofinansowaniom, mogliśmy zaplanować dość istotne dla nas inwestycje o takiej wartości. Mówimy tutaj o przebudowach dróg gminnych, o wymianie ponad 100 punktów świetlnych w zakresie oświetlenie ulicznego na oświetlenie LED-owe. Mówimy również o rozbudowie oczyszczalni w Gidlach, a także budowie nowego ujęcia wody, dokładnie w miejscowości Ciężkowice, które to ujęcie zasili ujęcie gidelskie, więc z punktu widzenia inwestycji, jak najbardziej jest to dla naszej gminy budżet bardzo dobry – dodaje Lech Bugaj, Wójt Gminy Gidle.

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe