PGK w Radomsku stawia na rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne. Ta termomodernizacja to pokazuje

  • 05.01.2022, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
04012022-budynek-oczyszczalnia-pgk-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończyła się termomodernizacja budynku administracyjnego na terenie oczyszczalni ścieków w Radomsku. Inwestycja zakończyła się jeszcze w 2021 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 480 000 zł netto.

  Znajdujemy się na terenie Oczyszczani Ścieków w Radomsku, gdzie prowadzone były prace związane z termomodernizacją budynku administracyjnego. Co wchodziło w skład termomodernizacji?

 Termomodernizacja tego budynku była realizowana w ciągu 2 ostatnich lat, czyli w roku 2020/2021. W roku 2020 dokonaliśmy zmiany stolarki okiennej i drzwiowej, na okna i drzwi o niskiej przenikalności cieplnej, natomiast w roku 2021 zostały ocieplone stropy, ściany budynku styropianem o grubości 16 cm, zrobiono kompletne orynnowanie, instalacja odgromowa, a także została wykonana opaska z kostki brukowej wokół budynku – mówi Michał Łańcuchowski, Kierownik Oczyszczalni Ścieków.

   Jaki był koszt tej inwestycji?

  Całkowity koszt to 480 000 zł netto. Pieniądze stanowiły wyłączną własność Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku – dodaje Michał Łańcuchowski, Kierownik Oczyszczalni Ścieków.

  Przeprowadzenie takiej inwestycji to z pewnością ważny krok, do stawania się coraz bardziej ekologicznym. Oprócz nadrzędnej wartości ekologicznej, tego typu inwestycja, przyniesie również pozytywny rezultat ekonomiczny.

  Oczywiście. Szacujemy, że dzięki tej inwestycji, około 40% mnie będziemy zużywali energii cieplnej, a co za tym idzie, mniej będziemy emitować szkodliwych substancji do atmosfery.

  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w sposób ciągły realizuje tego typu inwestycje, które mają też pokazać mieszkańcom miasta i nie tylko, że warto stawiać na ochronę środowiska i w tego typu inwestycje wkładać własne środki – podkreśla Michał Łańcuchowski, Kierownik Oczyszczalni Ścieków.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe