Kolejna droga w Gminie Masłowice została wyremontowana

  • 25.10.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
19102021-droga-maslowice-gontkowski-mniejszy-test.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Droga w Łączkowicach w Gminie Masłowice została wyremontowana. Mowa tutaj o odcinku o długości 1km. Został zrobiony chodnik i wylano nową warstwę asfaltu. Całkowity koszt inwestycji wynosi 600 000 zł.

  To już ostatnia okazja, do komfortowego wykonywania inwestycji drogowcy. Pogoda na tyle sprzyja, że można je jeszcze wykonywać. Czy Gmina Masłowice realizuje takie inwestycje?

   W tej chwili właśnie kończymy jedną z inwestycji drogowych. Właśnie kończymy budowę drogi wraz z chodnikiem w miejscowości Łączkowice. Droga dofinansowywana jest z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50% wartości. Akurat ta pogoda bardzo nam odpowiada, ponieważ tam był chodnik robiony, w tej chwili jest wylewany asfalt i po zakończeniu kosmetycznych spraw, będziemy mogli ją oddać – mówi Bogusław Gontkowski, Wójt Gminy Masłowice.

  Jaka jest wartość realizowanej inwestycji?

  Całkowity koszt wynosi 600 000 zł, z czego połowa stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Długość tej drogi do 1 km ­– dodaje Bogusław Gontkowski, Wójt Gminy Masłowice.

  Jak ważne dla gminy jest realizowanie inwestycji drogowych?

  Z perspektywy swojego stażu na stanowisku wójta mogę powiedzieć, że drogi były w robocie od samego początku, są nadal i będą. Myślę, że będzie ich jeszcze więcej, ponieważ jest oczekiwanie na coraz lepszy standard i nawet to, co już zrobiliśmy, to po pewnym czasie wracamy do tego, robiąc jeszcze lepsze drogi. Właśnie na Łączkowicach była robiona droga z chodnikiem, ponieważ to jest miejscowość turystyczna. Przemieszcza się tymi rejonami dużo osób, zwłaszcza w sezonie letnim i żeby poprawić bezpieczeństwo, zrobiliśmy tam chodnik – podkreśla Bogusław Gontkowski, Wójt Gminy Masłowice.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe