Kłamstwo ma krótkie nogi i marne konsekwencje

  • 08.10.2021, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Kłamstwo ma krótkie nogi i marne konsekwencje
Policjanci nie dali wiary zeznaniom pary, która brała udział w wypadku drogowym. 64-letnia mieszkanka Radomska kłamała, aby ochronić swojego partnera. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 60-latek nie powinien wsiadać za kierownicę.

  O tym, że nie warto kłamać, przekonała się para z Radomska. 6 października 2021 roku policjanci zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego na ulicę Brzeźnicką w Radomsku. Ze zgłoszenia wynikało, że kilka minut po godzinie 14.00 kierowca osobowego mercedesa potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Na miejscu mundurowi ustalili, że mercedesem podróżował 60-letni mężczyzna i 64-letnia kobieta. Zespół medyków zajął się 33-letnim pieszym, który ze względu na rozległe obrażenia ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do łódzkiego szpitala. Para na miejscu zgodnie twierdziła, że mercedesem kierowała kobieta. W rozmowie z policjantami utrzymywali, że pieszy przewrócił się na jezdnię, więc nie było możliwości uniknięcia potrącenia go. Oboje byli trzeźwi. Mundurowi po wykonaniu oględzin miejsca wypadku i sporządzeniu szkicu sytuacyjnego, zabezpieczyli również nagranie z monitoringu miejskiego, które od razu obejrzeli. Okazało się, że para kłamała. Na filmie doskonale widać, że to 60-latek kierował mercedesem a pasażerem była jego partnerka. Na dodatek do potrącenia 33-latka doszło, gdy ten znajdował się niemal na środku przejścia dla pieszych. Na domiar złego kierujący mercedesem nie miał prawa jazdy i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony za kierowanie autem pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym policjanci pojechali do miejsca zamieszkania radomszczan i zatrzymali sprawcę wypadku. Para nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za składanie fałszywych zeznań i spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na zdrowiu sprawcy grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Radomsku. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe