Szpital Powiatowy w Radomsku z nowymi świadczeniami medycznymi

  • 20.07.2021, 06:54 (aktualizacja 20.07.2021, 08:30)
  • Redakcja lokalna.news
16072021-nowe-swiadczenia-szpital-drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szpitalu Powiatowym w Radomsku uruchomione zostały nowe świadczenia medyczne. Szpital będzie udzielał nowych świadczeń medycznych w zakresie urologii. Powstała również poradnia alergologiczna dla dzieci.

W Szpitalu Powiatowym w Radomsku są nowe świadczenia medyczne dla pacjentów. Jakie to dokładnie świadczenia?

  Od 1 lipca 2021 roku, Szpital Powiatowy w Radomsku będzie udzielał nowych świadczeń medycznych w zakresie urologii. Będą to hospitalizacje pacjentów w ramach pododdziału urologicznego oraz wyodrębniona została nowa poradnia specjalistyczna, poradnia alergologiczna dla dzieci – mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Co to właściwie oznacza dla pacjentów? Z czego mogą skorzystać z pacjenci?

   Pacjenci naszego szpitala będą mogli skorzystać ze świadczeń urologicznych. Do tej pory były do świadczenia realizowane w ramach oddziału chirurgii ogólnej, nie wszystkie świadczenia urologiczne mogliśmy do tej pory realizować. Od 1 lipca 2021 roku oddział zyskał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ten kontrakt opiewa na 5 lat i wówczas będziemy mogli świadczyć już wszystkie usługi w zakresie urologii, dla pacjentów naszego powiatu, czy też powiatów ościennych.

   Poradnia alergologiczna dla dzieci dotychczas nie funkcjonowała w naszym szpitalu, jest to nowe świadczenie medyczne. Miejmy nadzieję, że w przyszłości również poradnia alergologiczna dla osób dorosłych zostanie w naszym szpitalu wyodrębniona. W tym celu pozyskaliśmy określoną grupę specjalistów, zarówno lekarzy z zakresu alergologii, jak również lekarzy urologów i dzięki temu mogliśmy rozszerzyć nasze świadczenia medyczne – dodaje Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe