Niedziela pełna sportowo-muzycznych emocji (Bełchatów)

  • 16.07.2021, 08:07
  • Redakcja lokalna.news
14072021-wydarzenia-rogowska-off.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W najbliższą niedzielę 18 lipca, w Bełchatowie będzie się działo. Najpierw będzie miała miejsce wielka sportowa rywalizacja na Lotto Triathlon Energy, następnie koncert poświęcony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

 Już w tę niedzielę 18 lipca, Bełchatów będzie jednym wielkim torem do triathlonu. Miasto będzie gościć wielu sportowców i to z całej Polski, ponieważ już 18  lipca odbędzie się Lotto Triathlon Energy, w którym wystartują również mieszkańcy Bełchatowa.

Czym jest Lotto Triathlon Energy?

  Na zawodników czeka długa i męcząca przeprawa w 3 dyscyplinach. Najpierw pływanie w zbiorniku Słok. Później trasa kolarska, której start przewidziany jest w okolicy Elektrowni. Na koniec zaś bieg ulicami miasta. Jego finisz i zarazem koniec całego triathlonu tradycyjnie przewidziany jest w centrum – na Placu Narutowicza. Przewidziane są trzy różne dystanse do wyboru. Sportowcy, którzy wybiorą najdłuższy - 1/2 IronMan - będą mieć do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegania.

Triathlon to również utrudnienia w ruchu drogowym

 

- w godz. 8:00 - 13:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok - Młyn,

- w godz. 9:00 - 13:30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice: Armii Krajowej do Goetla, Staszica od Goetla do Okrzei, Okrzei do 1 Maja oraz ulica Witosa,

- w godz. 9:30 – 16:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta: Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego od ronda Józefa Wybickiego w kierunku miejscowości Dobiecin na odcinku 2,6 km – do ulicy Wspólnej.

Ale niedziela to również muzyczne wydarzenia!

   W związku z tym, że rok 2021 poświęcony jest kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, co jest zbierze również z jego 120 rocznicą urodzin, organizowany jest specjalny koncert. Z tej okazji artyści łódzkiego Teatru Wielkiego przygotowali koncert zainspirowany właśnie Prymasem Tysiąclecia. Soliści: Aleksandra Borkiewicz (sopran), Andrzej Kostrzewski (baryton), Dominik Sutowicz (tenor), którym towarzyszyć będzie Łódzkie Trio Instrumentalne, zaśpiewają klasyki opery, a także pieśni ludowe i religijne. Wśród nich m.in. "Ave Maria", "Barka", "Abba Ojcze" czy "O niezłomnym Prymasie Tysiąclecia". Muzyczne spotkanie poprowadzi Bogna Dulińska, nad artystyczną całością będzie zaś czuwać Dariusz Stachura.

  Koncertu będzie można wysłuchać już w najbliższą niedzielę, 18 lipca w ogrodach przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Kościuszki 2). Początek o godz. 19:00, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe