Turniej Randori Cup II – wyjątkowe zawody karate w Radomsku.

 • 31.05.2021, 07:53
 • Redakcja lokalna.news
29052021-randori-cup-blach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
29 maja 2021 roku odbyła się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin RANDORI CUP II. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Karate Randori z Radomska. W turnieju wzięło udział 280 zawodników z 28 klubów z całej Polski.

   Karate to wyjątkowy sport walki, uczący pokory, opanowania, determinacji i szacunku. Sporty walki zawsze budziły wiele emocji, tym bardziej zawody, na których zawodnicy i zawodniczki mogą sprawdzić swoje umiejętności. Dobrym sprawdzianem umiejętności był organizowany w Radomsku Turniej Randori Cup II. Co działo się podczas turnieju?

   Jesteśmy już po konkurencji Kata, gdzie zawodnicy prezentowali swój kunszt w formie walki, która odbywa się bez przeciwnika, natomiast przed nami to, co najbardziej wszyscy lubią i najbardziej jest oczekiwane, czyli formy Kumite – mówi Sensei Michał Błach.

   Skąd do nas przyjechali zawodnicy?

   Wymienię największe kluby, które przyjechały do nas z największą ilością zawodników, jest to Skarżysko, Turek, Tarnowskie Góry, Sosnowiec oczywiście mamy również dużą reprezentację z Radomska. Kluby, które do nas przyjeżdżają, liczą po 20, 30 zawodników.

 Ogółem klubów jest 28, natomiast zawodników 280 – dodaje Sensei Michał Błach.

   Trudno było logistycznie zorganizować takie zawody?

   To było bardzo trudne, ponieważ w zasadzie wszystko trzeba było organizować na dwa razy w wypadku, gdyby się udało i gdyby się nieudało. Pragnę z tego miejsca podziękować, wszystkim, którzy wsparli naszą imprezę. Dziękuję Drukarni Kamińskich, Starostwu Powiatowemu, Miastu. Dziękuje za wsparcie, ponieważ organizowanie imprezy w czasie pandemii to graniczy niemal z czymś niemożliwym, ale udało się. Udało się to zgrać akurat z w czasie, kiedy złagodzono trochę obostrzenia i dlatego możemy trochę publiczności wpuścić. I myślę, że jest to już jakiś powiew normalności i turnieje będziemy organizować cyklicznie  - tłumaczy Sensei Michał Błach.

   Jaka atmosfera panuje podczas zawodów?

   Wszystkie turnieje karate kyokushin odbywają się w doskonałej atmosferze współzawodnictwa, poszanowania. Jest bardzo, bardzo pozytywnie – podsumowuje Sensei Michał Błach.

 

    Klub Karate Randori reprezentowało 22 zawodników. Ostatecznie na podium stanęło 12 z nich.

   W konkurencji KATA która była mocno obsadzona na pochwałę zasłużyli Wszyscy biorący udział w tej konkurencji. Najdalej w drabinkach pucharowych w tej konkurencji z Klubu Randori zaszli : Julia Nita i Julia Adamowicz – ćwierćfinał oraz Karol Gołczyk i Maciej Mierzyński - 4 miejsce.

   Konkurencja kata była rozgrywana systemem pucharowym z walkami o trzecie miejsce.

   W KATA SYNCHRONICZNYM które rozegrane zostało w systemie na punkty Klub Randori co prawda nie wystawił zawodników ale w konkurencji wystartowało 10 drużyn 3 osobowych z których najlepszą okazała się drużyna z Inowrocławskiego Klubu Kyokushin. Drugie miejsce zajął klub TKS „Karate” Tarnowskie Góry a trzecie Sosnowiecki Klub Karate.

   W konkurencji KUMITE klub Randori zdobył 12 pucharów które zostały w Radomsku a otrzymali je w Swoich kategoriach wagowych i wiekowych kolejno:

 • Kornelia Piechurowska – złoto
 • Jakub Bareła - złoto
 • Igor Szyller - srebro
 • Zuzanna Pluta - brąz
 • Emilia Rakowska - brąz
 • Julia Nita - brąz
 • Agata Sobieraj - brąz
 • Julia Adamowicz - brąz
 • Jakub Kowalczyk - brąz
 • Karol Gołczyk - brąz
 • Dominik Olczyk - brąz
 • Maciej Olejarczyk - brąz

   Przybyłe kluby rywalizowały także o miano „Drużyna Turnieju”. Ostatecznie wyłoniono 5 najlepszych drużyn które otrzymały puchary a byli nimi kolejno:

 1. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate”
 2. Sosnowiecki Klub Karate
 3. Inowrocławski Klub Kyokushin
 4. Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku
 5. Klub Karate Morawica

   Puchar dla Najlepszej Zawodniczki Turnieju powędrował do Oliwii Trybuś z Inowrocławskiego Klubu Kyokushin a puchar Najlepszego Zawodnika Turnieju” odebrał Wincenty Szczesio z Sosnowieckiego Klubu Karate

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe