Tydzień w Tydzień - gościem jest Posłanka Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska.

  • 28.05.2021, 16:30
  • Redakcja lokalna.news
twt28.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejny odcinek programu Tydzień w Tydzień, gościem Piotra Samsika jest Posłanka Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska. Podczas rozmowy skupiono się na bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju:
  • Na 7 czerwca planowany jest strajk pielęgniarek, które domagają się wyższego wynagrodzenia. Obecnie w Polsce jest ich ok. 260 tys. z czego 70 tys. w wieku emerytalnym, gdyby teraz te panie z przyznanym świadczeniem emerytalnym odeszły, to ok 280 szpitali zniknęło by z mapy Polski. Polska 2050 przeprowadziła ostatnio dyskusję nad swoim nowym dokumentem, który nazywa się - Ludzie Zdrowia. Godna Praca, Godna Płaca. Co on zawiera i czy jest tam mowa o pielęgniarkach?
  • W ostatnich dniach odbył się nietypowy transfer polityczny bo z Koalicji Rządzącej do ław opozycji, a konkretniej do Polski 2050, przeszedł profesor Wojciech Maksymowicz. Jak Pani ocenia osobę nowego kolegi klubowego?
  • Domy do 70 m² bez pozwolenia, kierownika i książki budowy, a jedynie na podstawie zgłoszenia". Czy budowanie na Łapu Capu, może doprowadzić do tragedii budowlanych.
  •  "Bogaci korzystają z naszych dróg, chodników, szkół, służby zdrowia, czyli z infrastruktury budowanej przez całe społeczeństwo i często jest tak, że nie łożą na to odpowiednio do swoich zarobków. To nieuczciwe" - powiedział w rozmowie z "Wprost" premier Mateusz Morawiecki. Później okazuje się, że majątek premiera i jego żony w samych nieruchomościach wart jest 40 mln. Czy robi wrażenie majątek Pana premiera ?
  • Prezes Kaczyński ostatnio udzielił wywiadu do tygodnika WPROST, w którym mówił że, Wyrok Trybunału z Października 2020 dot. aborcji nie narusza interesu kobiet. Powiedział również, cytuje „ Są ogłoszenia w prasie, które każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie i może sobie taką aborcję za granicą załatwić taniej lub drożej” – koniec cytatu. Moje pytanie o czym świadczą słowa Jarosława Kaczyńskiego.

         Zapraszamy do oglądania

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe