UM w Radomsku również będzie prowadziło swoje prace na ul. Kościowa

  • 28.04.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
27042021-um-radomsko-kosciowa-nadrzeczna-turowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Urząd Miasta w Radomsku prowadzi kilka inwestycji drogowych. Modernizowana jest m.in. ul. Nadrzeczna. Oprócz tego, jedną z większych inwestycji drogowych, jest modernizacja ul. Księdza Karola Kościowa, gdzie Miasto będzie prowadziło swoje prace równolegle do prac Starostwa Powiatowego.

   Trwają prace nad modernizacją ulicy Nadrzecznej. Jaki jest zakres prac?

   Modernizacja ul. Nadrzecznej obejmuje wykonanie jezdni wraz z nową podbudową drogi, chodnika z kostki betonowej, parkingu, zjazdu do posesji. Ponadto wykonana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci wodociągowej i telekomunikacyjnej. Będzie też nowe oświetlenie i estetyczne nasadzenia.

   Zakończono już likwidację starej nawierzchni, wykonano część nowej podbudowy, a także znaczną część budowy nowego parkingu. Całkowita wartość inwestycji wynosi blisko 1 000 000 zł. Inwestycje wykonuje firma FIBA, a termin realizacji tego zadania to połowa czerwca 2021 roku – mówi Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

   Jednak to niejedyna inwestycja drogowa, jaką będzie wykonywało Miasto. Powiat Radomszczański otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na przebudowę ulicy ks. Karola Kościowa. Jak się jednak okazuje, nie tylko Starostwo będzie prowadziło prace remontowe na tej ulicy. Miasto również będzie prowadziło swoje prace. Jakie prace będzie wykonywało na tej ulicy Miasto?

   Chcemy tak skorelować nasze działania, aby równolegle z inwestycją prowadzoną przez Powiat Radomszczański, wykonać włączenie sieci kanalizacji deszczowej z ul. Obrońców Westerplatte, wymienić 5 wiat przystankowych, a także wymienić oświetlanie z Programu „Sowa”.

   Dzięki dokonanej modernizacji sieci kanalizacji deszczowej zniknie problem zalegania wody na skrzyżowaniu ul. Obrońców Westerplatte i ul. Kościowa, natomiast jeśli chodzi o wyminę oświetlenia, to obecnie 31 słupów oświetleniowych zostanie wymienionych, na 62 nowe słupy z 67 oprawami typu LED. Dzięki tej wyminie, roczne zużycie energii zostanie zredukowane o blisko 50% - mówi nam Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

   Jaki jest łączny koszt tych inwestycji?

   To są różne inwestycje. Jeśli chodzi o wykonanie włączenia kanalizacji deszczowej oraz montaż wiat przystankowych, to jest to kwota 200 000 zł. Jeśli chodzi o koszt wymiany oświetlenia, to jest blisko 400 000 zł – dodaje Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

   Kiedy rozpoczną się prace? Będą one trwały równolegle do prac Starostwa?

    Chcielibyśmy tak całość skorelować, żeby te inwestycje zostały wykonane równocześnie, ponieważ trudno byłoby sobie wyobrazić, że wykonamy wymianę wiat przystankowych, kiedy jeszcze nie będzie nawierzchni chodników, czy powiedzmy zatok autobusowych. Miejmy nadzieję, że się wszystko uda. Wydział Inwestycji ma cały czas kontakt z wydziałem w Starostwie Powiatowym, także mamy nadzieję, że uda się to zadani przeprowadzić wspólnie – mówi Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

   Chciałbym zapytać o istotę tej inwestycji, w kwestii współpracy z Powiatem. Czy jest to przykład na dobrą współpracę między Miastem a Powiatem?

   Tak, od kilku lat ta współpraca  przy wykonywaniu inwestycji wydaje się być bardzo dobra. Przykładem kolejnej inwestycji, która może być przeprowadzona przy wspólnych działaniach, to jest przebudowa ul. Piłsudzkiego i tam miasto również planuje modernizacje kanalizacji deszczowej i montaż oświetlenia – podsumowuje Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe