Jak tam idzie modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu w Kamieńsku?

  • 27.04.2021, 08:00
  • Redakcja lokalna.news
23042021-kamiensk-plac-zabaw-pawlowski-tvc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają prace związane z modernizacją placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Kamieńsku. Przedszkole zyska nowe, nowoczesne zabawki. Znajdująca się tam górka, która dotychczas była niezagospodarowana, teraz zyska nowe, rekreacyjne funkcje. Plac zabaw do godzin południowych, będzie służył dzieciom z przedszkola, po południu dzieciom z okolic.

  Jakiś czas temu, spotkaliśmy się w sprawie, modernizacji placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Kamieńsku. Wtedy rozmowa dotyczyła w głównej mierze projektu, planu inwestycji, teraz te plany i inwestycje są wdrażane w życie. Przypomnijmy, co jest robione w ramach modernizacji tego placu zabaw?

    Przypomnę, że na plac zabaw przy przedszkolu, to już jest historia bardzo dawna. Ten plac był już parokrotnie modernizowany, ale doszliśmy do wniosku, że w tej chwili robimy generalną przebudowę i modernizacje. Do części wyposażenia placu zabaw, które niedawno było montowane, dobudowujemy nowe urządzenia, nowocześniejsze, modniejsze, trwalsze. Rozbudowujemy również plac zabaw o nowe obszary. Tam znajduje się  górka, która właściwie jest w tej chwili niewykorzystana, w tej chwili również będzie zagospodarowana pod plac zabaw.

   Jest to inwestycja, która kosztuje gminę ponad 300 000 zł, natomiast jest to dla nas bardzo ważna inwestycja, dlatego że jest to plac zabaw, z którego korzysta około 120/150 dzieciaków z przedszkola i również ten plac jest wykorzystywany po raz drugi, po południu, gdy przedszkole jest już zamknięte, z tego placu korzystają mieszkańcy ze swoimi dzieciakami z okolicznych ulic z centrum Kamieńska – mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

   Prace modernizacyjne trwają, więc na kiedy zaplanowano koniec inwestycji?

   Myślę, że jest to kwestia około miesiąca. Jesteśmy również uzależnieni od warunków pogodowych, dlatego że duża część tego placu zabaw, będzie pokryta bezpieczną nawierzchnią i żeby tę bezpieczną nawierzchnię położyć, musi być pewien okres dogodnej pogody, nie może być ani za zimno, ani za gorąco, generalnie nie powinny w tym okresie również padać deszcze.

   Ta powierzchnia będzie dosyć duża, jeżeli chodzi o wypełnienie jej specjalnym tworzywem, gdzie będzie to wyglądało estetycznie, będzie to trwałe, a przede wszystkim, będzie to bezpieczne dla dzieciaków korzystających z placu zabaw – dodaje Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

   To nie jest jednak jedyny plac, który będzie budowany, bo Gmina Kamieńsk planuje również rozbudować inny plac zabaw.

   Tak. W tej chwili jesteśmy na etapie projektowym, ale prace chcemy też wykonać w tym roku. Mówimy o placu zabaw przy Szkole Podstawowej i Oddziale Przedszkolnym w Gorzędowie. Tam mieliśmy bardzo fajny plac zabaw wykonany jakieś 8 lat temu. Obecnie część zabawek, że tak powiem, zużyła się, część jest już w takim stanie, że zagraża to bezpieczeństwu dzieci. Powierzchnia, która tam była bezpieczna, właściwie nadaje się do modernizacji, albo zamiany na nową i tam również chcielibyśmy, aby taki plac zabaw powstał w tym roku.

   Jego funkcjonowanie jest podobne jak placu zabaw w Kamieńsku. W godzinach do południowych korzystają z niego dzieci z klas młodszych i przedszkola w Gorzędowie, po południu korzystają dzieciaki z terenu Gorzędowa, jako miejsce rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców – mówi nam Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe