„Dzisiaj mamy okres pandemii. Za chwilę będziemy musieli wymyślić Polskę na nowo”

  • 22.04.2021, 12:00 (aktualizacja 22.04.2021, 14:02)
  • Redakcja lokalna.news
21042021-konferencja-porozumienie-cieciora.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

   W środę, 21 kwietnia, odbyła się konferencja prasowa z Wicewojewodą, Łódzkim a jednocześnie szefem struktur  Porozumienia Jarosława Gowina w okręgu nr 10. - Krzysztofem Cieciórą. Tematem konferencji była sobotnia Krajowa Konwencja Porozumienia Jarosława Gowina.

   Na konferencji, szef struktur Porozumienia Jarosława Gowina, Krzysztof Ciecióra, zapowiedział, że Porozumienie rozpoczyna prace programowe, które zakończą się pod koniec maja tego roku.

   Dzisiaj mamy okres pandemii, za chwilę będziemy musieli wymyśleć Polskę na nowo i z tego powodu musimy rozmawiać. Zdecydowanie jest więcej rzeczy, które nas łączy, więcej rzeczy, które są dla nas wszystkich wspólne i dlatego rozpoczynamy pracę programowe, które zakończą się pod koniec maja tego roku. W najbliższym czasie odbędzie się w Polsce 15 konwencji regionalnych, na które zapraszamy Państwa, zapraszamy do uczestnictwa. Na tych konwencjach będziemy wypracowywać najważniejsze założenia naszego programu i tutaj również chcielibyśmy do tego Państwa zaprosić. Będziemy to komunikować , poprzez media, media społecznościowe. Zapraszamy również na naszą stronę internetową http://www.porozumieniedlapolski.pl/ Na tej stronie można się z nami kontaktować, można zdobyć więcej wiedzy na temat tego, co chcemy robić i w jaki sposób.

   Za chwilę skończy się czas pandemii. Po każdej wojnie przychodzi czas na odbudowanie, zaplanowanie kilku rzeczy na nowo, i my dzisiaj chcemy przygotować się do tej odbudowy życia społecznego, odbudowy życia politycznego, odbudowy życia gospodarczego. Wszystkich bełchatowian zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusjach na temat tego, jak ta odbudowa ma wyglądać. Jednym z konkretów, które przedstawiliśmy i już realizujemy, jest program mieszkalnictwa w województwie łódzkim. Z przyjemnością mogę Państwu zakomunikować, że jeszcze w maju, zawiążemy Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. Będzie to spółka realizująca budowę 1000 mieszkań tutaj na naszym terenie m.in. w Bełchatowie  mówi szef struktur Porozumienia Jarosława Gowina w okręgu nr 10. Krzysztof Ciecióra.

 

   Podczas konferencji poruszono również temat tego, że będą prowadzone rozmowy, aby w programie ujęty był proces transformacji energetycznej Bełchatowa. Celem jest wypracowanie takiej strategii, aby ten proces przebiegł sprawnie, a Bełchatów zachował swoje funkcje energetyczne w tym nowym, zmieniającym się ładzie.

   Program będzie zakładał również strategie efektywnego wydania ponad 700 miliardów złotych z Unii Europejskiej.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe