Startują Punkty Szczepień Powszechnych w Powiecie Radomszczańskim

  • 19.04.2021, 07:27 (aktualizacja 19.04.2021, 07:38)
  • Redakcja lokalna.news
16042021-punkty-szczepien-pokora.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od poniedziałku 19 kwietnia startują masowe punkty szczepień. Jeden zlokalizowany jest w Radomsku, w bursie przy ulicy Piastowskiej 21, drugi w Miejskim Ośrodku Kultury w Przedborzu. Powstanie tych punktów przyśpieszy proces szczepienia.

   W poniedziałek 19 kwietnia rusza pilotażowy punkt szczepień powszechnych u nas w Radomsku, w Bursie przy ulicy Piastowskiej 21. Jest to jeden z 16 punktów pilotażowych, szczepień powszechnych w Polsce. Zostaliśmy bardzo wyróżnieni przez władzę województwa i Narodowy Fundusz Zdrowia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego powodu, że nasi mieszkańcy jako pierwsi, będą mogli z takiego dodatkowego punktu szczepień skorzystać.

   Przeszliśmy kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia, która zakończyła się wynikiem pozytywnym. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodą łódzkim oraz z panią pełnomocnik do spraw szczepień. Wszystkie procedury mamy już pozałatwiane, grafiki służb medycznych są dopracowane, także w poniedziałek (19 kwietnia) o godzinie 8, jesteśmy przygotowani do tego, żeby zaszczepić pierwszego pacjenta.

   Ten punkt szczepień będzie początkowo czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do godziny 20. Mamy nadzieję, że uda nam się wydłużyć dni, czyli szczepić jeszcze w soboty i niedzielę tak, żeby osiągnąć ilość 500 szczepionek dziennie w tym punkcie – mówi Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

 

Dodatkowy punkt powstanie również w Przedborzu?

 

   Tak, dodatkowy punkt powstanie również w Przedborzu. Ten punkt będzie takim punktem, który będzie dołączony do tych pilotażowych, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Punkt w Przedborzu również jest przygotowany, jest również po odbiorze Narodowego Funduszu Zdrowia. Czekamy tylko na sygnał NFZ-u i władz województwa, od którego dnia ten punkt szczepień ruszy.

   W tym punkcie będzie wykonywanych około 200 szczepionek dziennie – dodaje Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

   Te punkty realnie przyśpieszą proces szczepienia?

   Myślimy, że tak, ponieważ z tego co się orientujemy, nasi mieszkańcy chcą się zaszczepić. Wykonywali właśnie połączenia z tą infolinią bądź kontaktowali się ze swoimi przychodniami. Te terminy były wyznaczane na dosyć odległy czas, a czasami nasi mieszkańcy musieli też pokonać długą drogę do jakiegoś odległego miasta, aby się zaszczepić, więc myślę, że utworzenie tego punktu na pewno przyśpieszy i ułatwi naszym mieszkańcom ten proces szczepień.

   Czujemy się bardzo wyróżnieni, ale bez zaangażowania i wkładu pracy służb medycznych, czyli pracowników SP ZOZ Pro Familia, pracowników szpitala, pracowników starostwa, pracowników samorządu Miasta i Gminy Przedbórz oraz druhów i strażaków Powiatowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, nie udałoby nam się, zorganizować tych punktów w tak krótkim terminie. Podziękowania również należą się władzą województwa i Narodowemu Funduszowi Zdrowia, zresztą było powiedziane to na konferencji, zostaliśmy wyróżnieni ze względu na dotychczasową dobrą współpracę w walce z pandemią – podsumowuje Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
takipçi satın al
takipçi satın al 19.04.2021, 17:59
you're actually a excellent webmaster. The site loading pace is
incredible. It sort of feels that you're doing any distinctive trick.
Moreover, The contents are masterwork. you have performed a excellent task on this subject! https://mcelroyteague04.edublo…

Pozostałe