W Gminie Gidle pozyskała środki na realizację ważnej inwestycji

  • 08.04.2021, 12:30 (aktualizacja 08.04.2021, 16:31)
  • Redakcja lokalna.news
07042021-gidle-dofinansowanie-bugaj.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Gidle pozyskała środki finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, na wybudowanie nowego ujęcie wody w miejscowości Ciężkowice. Całkowita wartość tego zadania to 1 300 000 zł.

   Dzięki pozyskanym pieniądzom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina Gidle może realizować budowę nowego ujęcia wody, na terenie gminy. Jaka dokładnie jest wysokość pozyskanych funduszy i co dokładnie zostanie zrobione dzięki tym pieniądzom?

   Jest to dokładnie kwota 1 050 000 zł. Pieniądze te przeznaczymy na wybudowanie nowego ujęcia wody na terenie Gminy Gidle, dokładnie w miejscowości Ciężkowice. Całkowita wartość tego zadania to ponad 1 300 000 zł. Jest to newralgiczna inwestycja dla gminy. Wiadomo, że dostęp do wody jest podstawową potrzebą życiową nas wszystkich. Wybudowane ujęcie zasili istniejącą sieć wodociągową, zasili ujęcie wody w Gidlach, które w tej chwili zaopatruje 70% gospodarstw w naszej gminie.

   Cieszymy się, że otrzymaliśmy takie wsparcie, bo to faktycznie pozwoli na wybudowanie tegoż ujęcia i docelowo myślę, że uda nam się w przyszłości, wszystkie ujęcia ze sobą połączyć, co zabezpieczy już w 100% naszych mieszkańców, jeżeli chodzi o dostęp do wody. Ta inwestycja już się rozpoczęła, w tej chwili już realizujemy budowę pierwszego etapu tegoż ujęcia, za moment będzie ogłoszony przetarg na rozpoczęcie tego pierwszego etapu i mam nadzieję, że wkrótce też ogłosimy przetarg na wybudowanie już całości, całego tego ujęcia, łącznie z wodociągiem mówi Lech Bugaj, Wójt Gminy Gidle.

 
Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe