Podsumowanie Świąt Wielkanocnych w statystykach Policji

  • 08.04.2021, 07:45 (aktualizacja 08.04.2021, 07:58)
  • Redakcja lokalna.news
07042021-policja-swieta-wlazlowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tegoroczne święta pod względem bezpieczeństwa na drogach, można uznać za bezpieczne. Policja odnotowała 9 kolizji drogowych, ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących. Nie odnotowano żadnych wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

   Tegoroczna Wielkanoc, kolejny raz była pod dyktandem pandemii. Kolejny raz obostrzenia sprawiały, że nie mogliśmy przeżywać świąt tak, jak przed pandemią. Mimo to, wielu z nas przemieszczało się podczas świąt. Czy można uznać, że tegoroczne święta na drogach były bezpieczne?

  Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to można powiedzieć, że było bardzo bezpiecznie z tego względu, że na terenie powiatu radomszczańskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy jedynie 9 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących.

   Jeżeli nie było wypadków drogowych, to tym samym nie było osób rannych. Dodatkowo Policjanci, podczas pełnionej służby, nałożyli 63 mandaty karne, na osoby niestosujące się, do obowiązujących zasad, zakazów, nakazów i obostrzeń, dotyczących m.in. nakazu zakrywania nosa i ust mówi kom. Aneta Wlazłowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

   Były to już drugie święta, w pandemii. Czy było podczas nich bardziej, czy mniej bezpiecznie niż w ubiegłorocznych?

   Jeżeli mam porównać sytuację z tego roku do ubiegłego i liczby zdarzeń, do jakich doszło na terenie powiatu radomszczańskiego, to jest bardzo porównywalna, niemalże taka sama liczba zdarzeń. W zeszłym roku również nie mieliśmy ofiar śmiertelnych, a to dla nas najważniejszedodaje kom. Aneta Wlazłowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe