Nowoczesny sprzęt do USG pojawi się w Ośrodku Zdrowia w Kamieńsku.

  • 26.03.2021, 17:12 (aktualizacja 26.03.2021, 17:49)
  • Redakcja lokalna.news
23032021-kamiensk-usg-pawlowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Ośrodku Zdrowia w Kamieńsku pojawi się nowy sprzęt. Zostanie zakupiony nowoczesny aparat USG. Koszt zakupu tego sprzętu to 130 000 zł.

   W dzisiejszych czasach troska o zdrowie jest ważna jak nigdy wcześniej. Każdy dodatkowy sprzęt ratujący życie, pomagający diagnozować różnego rodzaju dolegliwości jest bardzo ważny. W Ośrodku Zdrowia w Kamieńsku pojawi się nowoczesny aparat USG. Jaki jest jego koszt?

   To jest nowy sprzęt, co do którego jesteśmy na etapie zakupu, mamy już zagwarantowane środki finansowe na jego zakup. Kwestia ściągnięcia go, to jest kwestia najbliższych dwóch tygodni. Koszt zakupu takiego nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie aparatu USG z wieloma możliwościami to kwota 130 000 zł – mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Skąd pochodzą fundusze na zakup sprzętu?

   Fundusze są w tym przypadku mieszane. Kwota 100 000 zł, przeznaczona jest przez Gminę i Radę Miejską z naszych funduszy gminnych, natomiast pozostałe 30 000 zł pochodzą od sponsora, który dołożył się do zakupu oraz środki wypracowane przez przychodnię – dodaje Burmistrz

Jak ważny jest zakup takiego sprzętu dla ośrodka?

   Myślę, że jest to rzecz bardzo ważna, ponieważ skraca drogę diagnostyczną, Jeżeli jest potrzebne USG, a ono będzie mogło być wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach, to nie trzeba kierować pacjenta do specjalistycznej przychodni, nie trzeba czekać w kolejce, nie trzeba czekać później na opis tego USG. W tej chwili posiadamy lekarzy, którzy potrafią ten sprzęt bardzo dobrze obsługiwać, jednocześnie lecząc pacjentów, także tutaj nie będzie marnowanego cennego czasu na to, aby wykonać USG. Jeśli lekarz będzie widział potrzebę wykonania takiego badania, będzie robił je na bieżąco. Myślę zatem, że będą teraz idealne warunki, aby usprawnić diagnozowanie i leczenie pacjentów – podsumowuje Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe