W Kamieńsku powstaje klasa sportowa, która być może wychowa przyszłych mistrzów sportu

  • 24.03.2021, 07:53 (aktualizacja 24.03.2021, 08:24)
  • Redakcja lokalna.news
23032021-kamiensk-klasa-sportowa-pawlowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieńsku kolejny raz powstanie klasa o profilu sportowym. W zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

   Gmina Kamieńsk po raz kolejny pokazuje, że stoi sportem. Kolejny raz utworzy się klasa o profilu sportowym. Jakie dodatkowe zajęcia będą prowadzone w tej klasie?

   W poprzednim roku był nabór, pierwszy raz zaryzykowaliśmy i zaproponowali taką ciekawą rzecz. Sprawa zakończyła się pełnym sukcesem. W tym roku również robimy nabór do klasy IV  szkoły podstawowej. Dla chłopców będzie to piłka nożna, dla dziewcząt piłka siatkowa. Klasa cieczy się dużym uznaniem i zainteresowaniem wśród dzieci, jak i rodziców.

   Cieszymy się, że duża grupa dzieci, ponad 20 dzieciaków chce, na poważnie zająć się sportem. Oczywiście na razie jest to sport na zasadzie zabawy, luźnych rozgrywek, wszystkiego tego, co cieszy, ale mimo wszystko trzeba trochę wysiłku włożyć, żeby pewne rezultaty osiągać ­– mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Ile godzin zajęć wychowania fizycznego jest w takiej klasie?

   W ciągu tygodnia jest dodatkowo 10 godzin wychowania fizycznego, ukierunkowanego właśnie na dyscypliny sportowe, na zasadzie bardziej zabawy, rozwijania tężyzny fizycznej ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz oczywiście elementy tych dwóch gier są dominujące w tych zajęciach sportowych, czyli piłka nożna i siatkówka dodaje Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Czy mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, zajęcia są organizowane?

   Pandemia w tym przypadku nam bardzo utrudnia działanie, natomiast do tej pory, kiedy mogliśmy te zajęcia przeprowadzać, były one przeprowadzane z dzieciakami. Inne były przeprowadzane online, tak jak w innych klasach. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem, nie było problemu, że ktoś chodził na wagary, komuś się nie chciało przyjechać, a była to dodatkowa trudność dla rodziców, bo przecież dowozy i odwozy uczniów to była dobra wola rodziców i tutaj rodzice bardzo chętnie organizowali dowozy i odbiory dzieci z zajęć sportowych mówni nam Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Będzie budowana hala sportowa z prawdziwego zdarzenia, niedawno oddano bieżnie do biegania a teraz nabór do klasy sportowej, zatem jak ważny jest sport dla Kamieńska?

   Myślę, że sport jest bardzo ważny, ale przed tymi wszystkimi działaniami była bardzo duża aktywność mieszańców, klubów sportowych, "Aktywnych Kamieńsk" i wielu innych osób w różnym wieku, którzy w różny sposób uprawiają sport, biegając, spacerując z kijkami itp. dlatego zdecydowaliśmy się iść w tym kierunku, żeby dać pełne zaplecze i w jakiś sposób zapanować nad przygotowaniem nowych kadr, dlatego i klasa sportowa i budowa hali, budowa bieżni. Wspieramy również inne działania mieszkańców, jednak nie możemy w tej chwili organizować „Kamieńszczańskiej Dychy”, nie możemy organizować rajdów rowerowych, które również cieszyły się ogromną popularnością od małych dzieciaków do osób, które mają ponad 70 lat, a mimo to chętnie uczestniczyli w takich imprezach.

   To wszystko popularyzowało sport, zdrowy tryb życia, aktywny wypoczynek, mogliśmy w ten sposób prezentować również naszą gminę, bo przecież organizowaliśmy nie tylko dla naszych mieszkańców atrakcje, ale również dla osób z innych gmin – podsumowuje Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Eloy
Eloy 24.03.2021, 11:50
These are really impressive ideas in regarding blogging.
You have touched some good factors here. Any way
keep up wrinting.
Also visit my web page - 바카라사이트
freew3.org
freew3.org 24.03.2021, 08:41
Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post.
I'll definitely return. https://www.freew3.org/

Pozostałe