Od 1 marca rusza rekrutacja do przedszkola w Kamieńsku

  • 25.02.2021, 08:00 (aktualizacja 25.02.2021, 17:24)
  • Redakcja lokalna.news
24022021-przedszkole-kociniak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 1 marca rusza rekrutacja dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku. Przedszkole przygotowało na ten rok, bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Rekrutacja trwa do 31 marca

   Wraz z 1 marca rusza rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Kamieńsku. Jaką ofertę na ten rok przygotowało Przedszkole?

   Od 1 marca, jak co roku, rozpoczynamy rekrutację do naszego przedszkola, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Myślę, że nasze przedszkole ma bogatą ofertę i ma wiele do zaoferowania, zarówno dzieciakom, jak i rodzicom. Oprócz tego, że realizujemy treści wynikające z podstawy programowej, to również mamy szereg zajęć dodatkowych. W tym roku to są koła zainteresowań, mamy 4 koła rozwijające uzdolnienia i zainteresowania. Mowa tutaj o kole przyrodniczym, plastycznym, koło gier plastycznych, oraz matematyczne. Dodatkowo mamy zajęcia rytmiczno-taneczne, religie, oraz zajęcia z języka angielskiego i to są zajęcia dodatkowe, ale nieodpłatne dla rodziców. Ponadto uczestniczymy w kilkudziesięciu projektach, akcjach, kampaniach i programach zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i zdarzało nam się również o zasięgu międzynarodowym. W tym roku szkolnym realizujemy aż 3 innowacje pedagogiczne. Jest to innowacja przyrodnicza, logopedyczna, oraz innowacja pt. „Bajki uczą życia”. Realizujemy również autorski program adaptacyjny dla dzieci trzyletnich, dla naszych maluszków. Tutaj na miejscu jest również możliwość skorzystania z pomocy, z porady specjalistów. Mam na myśli terapeutę, logopedę, jest również możliwość konsultacji z psychologiem. Realizujemy zalecenia zawarte w opiniach i orzeczeniach. Mamy zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne oraz zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Myślę, że dużym atutem naszego przedszkola jest to, że mamy własną kuchnię w której gotujemy, przygotowujemy posiłki wg norm żywieniowych, a także plac zabaw. Na wiosnę ten plac, czyli już za chwilę, będzie modernizowany i myślę, że za jakiś czas będziemy mieli zupełnie nową odsłonę tego placu, odsłonę bardzo atrakcyjną dla dzieci. Z inwestycji przewidzianych do szybkiej realizacji, mamy również zaplanowaną instalację sieci domofonowej do każdej sali, także myślę, że to zwiększy bezpieczeństwo dzieci, ale również komfort pracowników i rodziców, a także usprawni naszą pracę. Cały czas modernizujemy przedszkole, wyposażamy w odpowiednie sprzęty, zabawki. Jesteśmy świeżo po zakupie zabawek i za chwilkę planujemy kolejny zakup, także serdecznie zapraszam do naszego przedszkola mówi wicedyrektor przedszkola, Iwona Kociniak.

Do kiedy trwa rekrutacja i czy są limity miejsc?

   Rekrutacja trwa do 31 marca. Później jest rekrutacja uzupełniająca, natomiast warto złożyć wnioski szybciej, żeby mieć pewność, że dziecko zostanie przyjęte. W każdej grupie, zgodnie z wytycznymi sanepidu, maksymalna ilość dzieci to jest 25 przy zachowaniu oczywiście odpowiedniej powierzchni dodaje wicedyrektor przedszkola, Iwona Kociniak.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe