Bełchatów czuwa nad bezpieczną zabawą w zimę

  • 15.02.2021, 08:00
  • Redakcja lokalna.news
11022021-belchatow-siatki-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto Bełchatów zabezpieczyło specjalnymi siatkami dwie najbardziej popularne górki do zjeżdżania na sankach. Wszystko po to, aby młodzi miłośnicy jazdy na sankach mogli bezpiecznie korzystać z prawdziwej zimy od lat.

   Mamy pierwszą prawdziwą zimę od lat. Dla wielu dzieci jest to pierwsza taka zima w życiu. Zabawa najmłodszych na świeżym powietrzu ma same zalety. Miasto Bełchatów postanowiło zadbać o to, aby ta zabawa była bezpieczna. W jaki sposób zabezpiecza zabawę?

   Dwie największe górki na terenie Bełchatowa w tym momencie przeżywają prawdziwe oblężenie młodych miłośników białego szaleństwa czy to na sankach, czy jabłuszkach. Te górki zostały zabezpieczone specjalnymi siatkami ochronnymi. Chodzi oczywiście o to, żeby zapewnić bezpieczeństwo bawiącym się na górce dzieciom. Lepiej jest dmuchać na zimne niż potem martwić się, jeżeli coś się stanie. Taki ogrodzony i zabezpieczony teren powoduje, że dzieci nie mogą w sposób niekontrolowany zjechać z górki na przykład w niewłaściwą stronę, co może spowodować jakąś kolizję, jakieś nieszczęście. Dlatego na dwóch górkach, jedna znajduje się w okolicy osiedla Dolnośląskiego w pobliżu bloku 106, druga przy przedszkolu na Przytorzu. Tamte górki zostały zabezpieczone tak, by to białe szaleństwo najmłodszych na śniegu, było jak najbardziej bezpieczne. W sumie położono około 100 metrów takiej siatki. Jest to specjalna siatka, przystosowana do tego, aby ewentualnie amortyzować takie wpadnięcie rozpędzonego dziecka na sankach mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe