UM w Radomsku wydał własny biuletyn informacyjny. O czym możemy w nim przeczytać?

  • 08.02.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
05022021-gazeta-um-radomsko-turowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Urząd Miasta w Radomsku będzie wydawał broszurę z informacjami dotyczącymi tego, co się dzieje w mieście. Pierwszy numer już się ukazał. Gazetka jest darowa i będzie można ją nabyć m.in. w Urzędzie Miasta, Muzeum, MOPS.

  Właśnie wyszedł pierwszy numer broszury/gazetki informacyjnej pt. "Nasze Radomsko. Informacje". Takie gazetki istnieją już w innych miastach. Czy takie gazetki w erze Internetu mają sens? I skąd wziął się pomysł na wydawanie takiej gazetki? 

   Chcieliśmy dotrzeć do szerszej grupy odbiorców naszych informacji, szczególnie do tych osób, którzy nie korzystają codziennie z Internetu i nie zaglądają na naszą stronę. Tę broszurkę, każdy mieszkaniec dostanie wraz z nakazem podatkowym, czyli będzie dostępna bezpłatnie dla każdego mieszkańca w instytucjach kultury w naszym mieściemówi Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji UM Radomsko.

Jaki zakres tematyczny, co w niej znajdziemy?

    Nasza broszura zawiera informacje przydatne dla mieszkańców. Chcieliśmy, aby te informacje miały charakter jak najbardziej informacyjny i nie zawierały komentarza od redakcji. Są to informacje przede wszystkim o szczepieniach przeciwko COVID-19, również o podatkach, o budżecie miasta. Można też dowiedzieć się o walce ze smogiem miasta oraz spółek miejskich, jak również o inwestycjach realizowanych w poprzednim roku. Znajdziemy tam bardzo dużo przydatnych informacji  dla mieszkańców mówi nam Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji UM Radomsko.

Jak często będzie ona wydawana

   Na ten rok planujemy dwa wydana. Pierwsze wydanie już jest, drugie będzie w późniejszym czasie dodaje Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji UM Radomsko.

 

Koszt wydania jednej takiej gazetki to 10 000 zł. Skąd taka kwota i czy za takie pieniądze nie można zrobić czegoś innego?

   Koszt całego nakładu, czyli 15 000 egzemplarzy, to jest około 10 000 zł netto, Koszt jednej takiej gazetki, to około 72 gr Warto tutaj podkreślić, że oczywiście zastosowaliśmy tutaj wszelkie procedury, aby wyłonić najlepszą ofertę, czyli złożyliśmy zapytanie ofertowe do 5 firm. Dostaliśmy odpowiedź od 3, wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę firmy ze Zduńskiej Woli i taka oferta została zrealizowana. Myślę, że możemy tutaj również powiedzieć o tym, że nie jest to odosobniony przypadek, jeśli chodzi o wydawanie broszur informacyjnych przez samorządy. Możemy spotkać się z taką broszurą np. w Bełchatowie czy w ogóle w województwie łódzkim, gdzie taką broszurę wydaje urząd marszałkowski, ale mamy również w Kamieńsku, Gomunicach, Kleszczowie także to nie jest odosobniony temat. Myślę, że dla poprawy komunikacji między mieszkańcami, to nie jest nic złego, żeby Urząd Miasta taką broszurę wydawał mówi nam Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji UM Radomsko.

Podsumujmy, gdzie będzie można nabyć gazetkę?

   Gazetka jest bezpłatna i dostępna jest w Urzędzie Miasta, w instytucjach podległych, a także będzie dostarczana mieszkańcom już na dniach razem z decyzjami podatkowymi – podsumowuje Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji UM Radomsko.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Hexa SEO
Hexa SEO 08.02.2021, 16:13
Hi, everybody! My name is Lyn.
It is a little about myself: I live in France, my city of Coudekerque-Branche.

It's called often Northern or cultural capital of CENTRE.

I've married 2 years ago.
I have 2 children - a son (Jamie) and the daughter (Nicolas).
We all like Racquetball. http://hexaseo.com/?p=44
Florine
Florine 08.02.2021, 16:01
Thiis is really fascinating, You're an ezcessively professional blogger.
I have joined your feed and look forward to in quest of
mire of your magnificent post. Additionally, I have shared your website in my social networks
Написать текст на тайском web paqge
Уникальный текст
Trina
Trina 08.02.2021, 12:49
whoah this weblog is fantastic i love studying your posts.

Keep up the great work! You already know, lots of people are looking round for this information, you could
help them greatly.
dominoqq

Pozostałe