Kolejna pomoc dla mikro i małych przedsiębiorców

  • 08.02.2021, 08:00
  • Redakcja lokalna.news
03022021-belchatow-pup-dofinansowania-covid-ziembaczewska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do końca marca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie, można składać wnioski o jednorazową dotację w wysokości 5 000 zł na pokrycie kosztów działalności w obecnym czasie pandemii.

Tylko do końca marca, mikro i mali przedsiębiorcy, mogą starać się o specjalną pomoc. Na czym polega ta pomoc?

   Od 1 lutego weszła kolejna Tarcza Antykryzysowa. Jest ona skierowana do mikro i małych przedsiębiorców, których w ostatnim czasie dotknęły skutki pandemii mówi Maria Ziębaczewska, zastępca dyrektora PUP w Bełchatowie.

W jaki sposób można ubiegać się o tę pomoc?

   Aby ubiegać się o tę pomoc, trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszy z nich to oczywiśce trzeba mieć działalność zarejestrowaną na dzień 30 listopada 2020 roku oraz mieć określone PKD wiodące, które jest określone w rozporządzeniu. Są do PKD m.in. dla branży gastronomicznej, branży fitness, branży weselnej, fotograficznej, a także dla sprzedawców na targowiskach czy na rynkach dodaje Maria Ziębaczewska, zastępca dyrektora PUP w Bełchatowie.

Jaka jest wysokość tej pomocy?

   Maksymalna jednorazowa kwota, to 5 000 zł. Wnioski można składać od 1 lutego do 31 marca wyłącznie drogę elektroniczną poprzez stronę praca.gov.pl Jeśli są jakieś pytania, zapraszamy na nasza stronę internetową, tam jest dokładnie wszystko wyjaśnione, a także można do nas dzwonić i zapytać się, z jakich form wsparcia mogą pracodawcy skorzystać mówi nam Maria Ziębaczewska, zastępca dyrektora PUP w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe