Szpital Powiatowy w Radomsku również posiada sprzęt przekazany przez WOŚP

  • 29.01.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
26012020-szpital-wosp-drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szpital Powiatowy w Radomsku korzysta również ze sprzętu przekazanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jest to różnorodny sprzęt, począwszy od inkubatorów, ciepłych gniazdek, pomp infuzyjnych czy respiratorów.

   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ofiarowała sprzęt medyczny dla wielu szpitali w Polsce. Jest to sprzęt nowoczesny, usprawniający pracę personelu medycznego. Gdyby nie WOŚP, szpitale często nie mogłyby sobie pozwolić na tego typu zakupy. Sprzęt z czerwonym serduszkiem niejednokrotnie ratuje życie. Z pewnością doceni go każdy, kto miał okazję z niego korzystać lub ktoś, kogo bliski z niego korzystał. Szpital Powiatowy w Radomsku również posiada sprzęt z serduszkiem WOŚP.

    Takich sprzętów w szpitalu Powiatowym w Radomsku jest kilkadziesiąt. Są to sprzęty, które fundacja przekazywała dla naszej placówki. Najwięcej takiego sprzętu znajdziemy na oddziale dziecięcym, na oddziale neonatologicznym, jak również na oddziale laryngologicznym. Dodatkowo Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparła Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Tam uległy wymianie wszystkie łóżka, szafki przyłóżkowe, jak również został wzbogacony o nowy sprzęt medyczny dla potrzeb naszych pensjonariuszy – mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Jak ważny jest to sprzęt dla szpitala?

   Po pierwsze jest to sprzęt bardzo nowoczesny. Po drugie sprzęt, na który szpital nie zawsze mógłby sobie pozwolić, żeby kupić go sobie z własnych środków, stąd też pomoc fundacji jest tutaj bardzo ważna, zwłaszcza w zakresie opieki nad noworodkami. Tutaj otrzymaliśmy szereg sprzętu, który ułatwia prace naszemu personelowi, ale również jest to sprzęt, który szpital w konsekwencji nigdy by sobie nie pozwolił na kupno – mówi nam Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

 

Jaki jeszcze sprzęt posiada szpital z logiem serduszka WOŚP?

   Jest to bardzo różnorodny sprzęt, począwszy od inkubatorów, ciepłych gniazdek, pomp infuzyjnych, kończąc na respiratorach.  Dodatkowo możemy mówić o kardiomonitorach, są też urządzenia do fototerapii dla dzieci, urządzenia dla osób starszych, głównie były to łóżka medyczne. Pamiętamy również taki sprzęt, który był przekazywany na rzecz Zespołów Ratownictwa Medycznego, były to deski ortopedyczne. Dodatkowo, z czego się bardzo cieszymy, mamy urządzenie Infant Flow, jak również inkubatory otwarte, które fundacja nam przekazała – mówi nam Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe