Czy w Szpitalu Powiatowym w Radomsku proces szczepienia przebiega sprawnie?

  • 28.01.2021, 17:35 (aktualizacja 28.01.2021, 20:00)
  • Redakcja lokalna.news
26012021-szczepienia-seniorzy-drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ruszyły szczepienia osób 70+/80+. W Szpitalu Powiatowym w Radomsku cieszą się one dużym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony emerytów.

Akcja szczepień twa już kilka tygodni. Jak ten proces przebiega w Szpitalu Powiatowym w Radomsku?

   Szpital Powiatowy w Radomsku to szpital węzłowy. Rozpoczął już od 27 grudnia szczepić pracowników medycznych i niemedycznych, zarówno szpitala, jak i innych jednostek medycznych. Chodzi tutaj zarówno o pracowników aptek, jak i DPS-ów i MOPSU. Te szczepienia idą dosyć gładko. Jedyny przestój był w jednym tygodniu, kiedy szpital nie otrzymał dawek dla medyków podczas pierwszego szczepienia, natomiast wtedy szczepił osoby, które miały otrzymać drugą dawkę. Teraz dostawy szczepionek są już na bieżąco. Wszystkie osoby, które są zapisane i mają wyznaczony termin, są szczepione – mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Czy personel medyczny jest już zaszczepiony?

   Znaczna część personelu Szpitala Powiatowego w Radomsku została już zaszczepiona. Pozostały tylko te osoby, które zbyt późno zgłosiły chęć zaszczepienia się. Aktualnie oczekujących na szczepienie jest około 600 osób z różnych instytucji dodaje Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Czy szczepienia ciszą się zainteresowaniem?

   Otrzymaliśmy bardzo dużo telefonów, jak również było dużo wizyt osób starszych, zwłaszcza osób, które teraz mogą przystąpić do szczepienia, osób z grupy 70+, 80+. Są to osoby, które zgłaszały się poprzez portal NFZ-u, czy też infolinię. Część osób bezpośrednio zgłaszała się do szpitala. Te osoby zostały wszystkie zapisane na terminy wyznaczone przez nas, ale część osób niestety musiała być zapisana na listę rezerwową. Wszystkie miejsca do końca marca, dla osób 70+/ 80+ zostały już zarezerwowane. Te miejsca zwalniają się tylko wtedy, kiedy ktoś zrezygnuje z tego szczepienia, ale na obecną chwilę takich wolnych miejsc nie mamy mówi nam Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe