Tydzień w Tydzień - Michał Kobosko

  • 15.01.2021, 20:18
  • Redakcja lokalna.news
twt9.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Michał Kobosko, Prezes Partii Polska 2050 był naszym Gościem.

1. Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy zakładający uniemożliwienie odmówienia przyjęcia mandatu. Pomysł jest propozycją otoczenia Zbigniewa Ziobry na który nie zgadza się Jarosław Gowin i jego Porozumienie. Żeby było ciekawiej Jarosław Kaczyński, rozwiązał struktury miejskie PiS w Wałbrzychu po ujawnieniu przez Telewizję Dami, nagrań tamtejszych polityków PiS. Czy Prawo i Sprawiedliwość to ani prawo ani sprawiedliwość, a kolos na jednej nodze i jeszcze chyba chorej!

 

2. W poniedziałek 18 stycznia do szkół wracają dzieci klas 1-3 informacja do samorządów trafiła zaledwie tydzień przed wznowieniem roku szkolnego czy tez jak kto woli po feriach. Czy nauczyciele nie powinni zostać zaszczepieni w grupie 0.

 

3. Pozostańmy przy dzieciach i młodzieży. Ok 630 tys dzieci wymaga wsparcia psychicznego i psychologicznego, w 5 województwach nie funkcjonuje żaden oddział psychiatryczny dla dzieci w kryzysie. Jak podaje komenda główna policji w latach 2017-2019 dzieci podjęły 1987 prób samobójczych a 250 z nich zakończyła się śmiercią. Skandaliczny jest fakt że wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i jego koledzy ze Zjednoczonej Prawicy w Senacie byli przeciwni przyznaniu dodatkowy 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą. Jak wiemy opozycja w Senacie ma większość, której już nie ma w sejmie a ta właśnie poprawka, wróci ponownie do Sejmu i środki nie zostaną przyznane. To jak to jest ze Państwo ma 2 miliardy złotych na TVP a nie może przyznać 80 mln na ratowanie dzieci, być może np. swoich wnuków.

 

4. Powstanie fundusz kompensacyjny dla osób, u których po szczepieniu na COVID-19 wystąpił wstrząs anafilaktyczny lub inny. Wysokość świadczenia kompensacyjnego będzie wynosić od 10 do 100 tys. złotych. Ubiegać się o nie będą mogły osoby, które po przyjęciu szczepienia przeciw COVID-19 doznały takiego wstrząsu lub innego niepożądanego odczynu poszczepiennego ( wymagającego minimum 14-dniowej hospitalizacji. Jak mówi Prof. Krzysztof Simon,ordynator I Oddziału Zakaźnego we Wrocławiu fundusz powstał tylko dla szczepionek przeciw COVID-19, które wywołują działania niepożądane wyjątkowo rzadko. W przypadku innych szczepionek często będących znacznie bardziej agresywnymi kompensaty nie są przewidziane. Czy to nie jest PROPAGANDA RZĄDU

 

5. W 2017 roku Zbigniew Ziobro mówił o tym że trzeba przejąć Sądy i Media. Póki co jedno i drugie udało się Zjednoczonej Prawicy. Ziobro trzyma w swoich rękach Sądy a ORLEN kupił Polskę Press a przy okazji RUCH. Czy dobrze że tak się stało? Czy akurat Orlen powinien się tym zajmować. Na rynku pozostały telewizje lokalne posiadające koncesje KRRIT i w większości prowadzą własną politykę, nie zawsze pasującą PiSowi. Czy pana zdaniem te podmioty tez będzie chciał przejąć rząd.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe