Nowy most w kierunku Pytowic w Gminie Kamieńsk już niemal gotowy. (powiat radomszczański)

  • 03.12.2020, 07:21
  • Redakcja lokalna.news
01122020-kamiensk-most-pawlowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Gminie Kamieńsk zakończyła się przebudowa mostu na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Pytowice. Jest to istotna inwestycja dla gminy, ponieważ stanowi jedno z głównych przejazdów na drugą część gminy, którą przecina DK1.

W dzisiejszych czasach, gdzie wszyscy żyjemy bardzo szybko, ważna jest również szybkość komunikacji, szybkość i wygoda w przemieszczaniu się. Każda gmina stara się, aby jej infrastruktura drogowa była na jak najlepszym poziomie tak, aby mieszkańcom żyło się lepiej. Właśnie z tego powodu, podczas budowy autostrady, w gminie Kamieńsk wyremontowano most, dzięki któremu łatwiej można przemieszcza się z jednej strony gminy na drugą.

-  Koszty trudno mi ocenić. Jest to jeden z elementów budowy autostrady. Nam zależało na tym, żeby jak najszybciej ten wiadukt został wykonany. On jest w miejscu starego przejazdu, oczywiście jest znacznie zmodernizowany, o większej nośności, szerszy, jest również miejsce na ścieżkę rowerową, aby można było tam nie tylko przechodzić pieszo, ale i rowerami. Jest to na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Pytowice. Dla nas, dla mieszkańców gminy, stanowi on jedno z głównych przejazdów, na drugą część gminy, która jest przecięta DK1. Wiele miesięcy temu, dowiedzieliśmy się, że rozbiórka tego mostu będzie przyśpieszona. Znacznie to skomplikowało tutaj roboty w obszarze DK1, jak również skomplikowało to, bezpieczne przemieszczanie się mieszkańców z jednej strony gminy na drugą. Wtedy zwróciliśmy się do firmy STRABAG, która odpowiada za ten element budowy, o to, żeby jak najszybciej ten most został wybudowany. Zwróciliśmy się również o udostepnienie przejazdu pod trasą w Koźniewicach, żeby jakaś możliwość ruchu została zachowana. Firma przyjrzała się sprawie, odpowiedziała pozytywnie, chociaż nie wszyscy wierzyli, że się uda to wykonać. Dziś już wiemy, że wiadukt pod trasą był bardzo szybko uruchomiony i mieszkańcy Koźniewic i Pytowic mogli tam przejeżdżać. W praktyce most jest już wykonany, natomiast czekają go odbiory techniczne, zaplanowane na początek grudnia. Po tych odbiorach będzie udostępniony mieszkańcom. Jest zupełnie inaczej wyglądający niż ten poprzedni i to spowoduje, że znacznie poprawią się możliwość komunikacyjne między miejscowościami Koźniewice – Pytowice a Kamieńskiem. W grudniu przewidziane jest również przełożenie ruchu na drogę betonową, już tą nową. Mam zapewnienia, że nie będzie takiej sytuacji, że będzie zamknięty most w Koźniewicach na ten moment przełożenia na nieotworzony jeszcze wiadukt w Pytowicach. Wszystkie działania będą skoordynowane i będzie jak najmniejsza uciążliwość dla mieszkańców a przede wszystkim, będzie dużo bezpieczniej. Dzisiaj jadąc w kierunku Bełchatowa przez rondo tymczasowe, to niestety jest dosyć niebezpiecznie, trzeba się odnaleźć w tym ruchu. Trudności mogą mieć zwłaszcza osoby starsze, osoby poruszające się rowerami, furmankami, bo to się jeszcze zdarza. Ten element do pokonania jest bardzo trudny. Wiadukt jest bezkolizyjny, w 100% bezpieczny – mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Jak długo trwała przebudowa mostu?

- Jest to kwesta kilku miesięcy, które były, natomiast chcę tu zwrócić uwagę na tempo prac. Tu właściwie cały czas pracowało kilka ekip, nie było żadnych przestojów, żadnych problemów z tego, co wiem. Cały czas gmina monitorowała, czy zwracała się z zapytaniami do wykonawcy, czy są jakieś problemy, czy w czymś może pomóc, natomiast firma w 100% wywiązała się  ze swoich obietnic i wiemy, że ten most powstał w możliwie najkrótszym terminie, jaki mógł zaistnieć – dodaje Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe