Kamieńsk straci kolejną aptekę? Burmistrz stara się temu zapobiec (powiat radomszczański)

  • 18.11.2020, 10:32
  • Redakcja lokalna.news
17112020_kamiensk_apteka_pawlowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Kamieńsku może zostać zamknięta kolejna apteka. Mowa tutaj o aptece, znajdującej się przy ul. Słowackiego. Mieszkańcy są wstrząśnięci tą informacją. Burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski interweniuje tej w tej sprawie, starając się temu zapobiec.

Jesień już na dobre się rozgościła. Wraz z jesienią przychodzi również okres gryp i przeziębień, który w połączeniu z pandemią COVID-19, zbiera swoje żniwo. Bardzo ważne jest w tym czasie, aby zadbać o swoją odporność.

Mieszkańcy Kamieńska, mają jednak powód do zmartwienia, ponieważ jedna z dwóch działających na terenie Kamieńska aptek, ma zostać zamknięta. Mowa tutaj o aptece Dr. MAX, znajdującej się przy ul. Słowackiego. Jest to bardzo zła wiadomość, zwłaszcza dla osób starczych, czy przewlekle chorych, którzy muszą mieć stały i łatwy dostęp do leków.

Pandemia sprawiła, że już dostęp do lekarzy jest utrudniony, tym bardziej zasmuca fakt, że kiedy już udało się mieszkańcom Kamieńska umówić do lekarzy, jedna z ich aptek jest zamykana. Jaki jest tego powód?

 

- Właśnie próbujemy to ustalić. Dla mnie ta informacja też była nieznana. Pojawiła się 11 listopada w święto, natomiast 12 już próbowałem zebrać więcej informacji. Udało mi się skontaktować z właścicielem apteki, tutaj miałem pewne informacje. Wystąpiłem z pismem do Inspektora Farmaceutycznego w Łodzi, z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji, a przede wszystkim, o przesunięcie terminu zamknięcia, ponieważ termin zamknięcia przewidziany jest na 18 listopada, czyli w praktyce kilka dni od momentu, w którym dowiedziałem się o tym. Jest to zaskoczenie. To jedna z dwóch aptek w Kamieńsku, jest to apteka wiodąca, która moim zdaniem realizuje większość recept, związanych z potrzebami mieszkańców Kamieńska. Jest to dla mnie bardzo niepokojąca sytuacja, bo naprawdę część osób, która nie ma możliwości dojechania do Radomska, czy do Bełchatowa, żeby realizować tam swoje recepty, będzie miała wielki problem. Są to przede wszystkim osoby starsze i w dobie koronawirusa, gdzie takie przemieszczanie się środkami komunikacji miejskiej, jeśli nie mamy własnego samochodu, niesie dodatkowe ryzyko. Uważam, że to nie jest dobry moment i zaapelowałem, poprosiłem pana inspektora o przesunięcie tego terminu, o dwa, trzy miesiące, żeby można było wszystko wyjaśnić, przygotować się, być może inny podmiot na to miejsce wszedłby, tak żeby mieszkańcy nie mieli tej przerwy, jeśli chodzi o zaopatrzenie w leki – mówi Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.

Obecnie na terenie Kamieńska funkcjonują tylko dwie apteki. Kiedyś na tym terenie znajdowały się cztery. Prawdopodobną przyczyną zamknięcia poprzednich aptek, były względy ekonomiczne. Dwie apteki funkcjonujące obecnie, działają na terenie Kamieńska od lat. Apteka, która ma być zamknięta, funkcjonuje od 15 lat. Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród mieszkańców.

 

- Dla nas to jest szok! To jest wspaniała apteka, wspaniała obsługa! Po prostu, leki jak zadzwonię są przygotowane a jak nie, to przywiozą. Lepszej apteki nie trzeba szukać. To jest bezprawie! – mówi Henryka, mieszkanka Kamieńska

 

- Gdzie się będziemy teraz zaopatrywali w antybiotyki jakiekolwiek? Chciałbym do apteki jak najrzadziej chodzić, ale jak już muszę, to tu wstępuje i kupuje leki dla siebie i chorego syna. Dla mnie osobiście jest ona bardzo potrzeba i powinno zostać tak jak było wcześniej – mówi Zbigniew, mieszkaniec Kamieńska.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.11.2020, 12:32
Na stronie internetowej Kamieńska jest zamieszczona odpowiedź ws. pisma Pana Burmistrza, która wiele wyjaśnia. Myślę że należy się dokładnie z nią zapoznać i uświadomić sobie ze niestety ale winnym zamknięcia jest sama apteka tzn grupa kapitałowa która jest właścicielem apteki. Koniec w tym temacie i już niech Pan Burmistrz zajmie się poważniejszymi sprawami, zadba o bezpieczeństwo mieszkańców etc.

Pozostałe