Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zastępują karetki podczas pandemii ( powiat radomszczański)

  • 13.11.2020, 11:06
  • Redakcja lokalna.news
12112020_akcja_sr_off.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
12 listopada w godzinach porannych w miejscowość Sokola Góra, miało miejsce zgłoszenie do mężczyzny, który źle się poczuł. Z powodu braku wolnej karetki, na miejscu zjawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zawsze zjawiały się tam, gdzie potrzebna była natychmiastowa pomoc. W czasie pandemii wykonują swoich lotów znacznie więcej niż normalnie, ze względu na brak karetek pogotowia. Problemem jest długi czas przekazywania pacjentów z karetek na SOR, ze względu na procedury związane z przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Duża ilość zakażonych COVID-19 sprawia, że karetki często nie są wstanie, w szybkim czasie dojechać do chorego. Obecna sytuacja sprawia, że wszystkie jednostki ratunkowe, musza ze sobą współpracować jeszcze ściślej.

Oprócz śmigłowców bardzo często do zgłoszeń zagrażających życiu, wyjeżdżają również jednostki Straży Pożarnej i udzielają pierwszej pomocy, do momentu przybycia karetki pogotowia.

Brak wolnej karetki był właśnie powodem, dla którego Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał do pacjenta w Miejscowości Sokola Góra. Akcję zabezpieczały jednostki: OSP Sokola Góra, OSP KSRG Przedbórz, JRG Radomsko.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe