sobota, 20 kwietnia 2024 16:21
Musisz to zobaczyć!
Reklama

Multimedialno-komputerowe wsparcie dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19 (powiat radomszczański)

W ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID19” zakupiono sprzęt komputerowy oraz multimedialny dla rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu radomszczańskiego, oraz Placówki – opiekuńczo wychowawczej „Kamil” w Strzałkowie. Oprócz sprzętu zakupiono również środki dezynfekcji.
Kliknij aby odtworzyć

Z powodu pandemii COVID-19 wszyscy odczuwamy już zmęczenie i duży dyskomfort. Dużym dyskomfortem z pewnością jest nauka zdalna. Dzieci, młodzież, ale i nauczyciele zmuszeni są prowadzić zajęcia przez Internet. Nie zawsze wszyscy mają równy dostęp do technologii.

Właśnie dlatego, w ramach akcji „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” zakupiono sprzęt komputerowy oraz multimedialny, oprogramowanie i środki ochrony osobistej, a także środki dezynfekcyjne dla rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu radomszczańskiego oraz POW KAMIL w Strzałkowie.

- W związku z panującą pandemią, pojawiła się taka możliwość wyposażenia dzieci umieszczonych na terenie naszego powiatu radomszczańskiego, w sprzed niezbędny do nauki zdalnej, i z takiej możliwości skorzystaliśmy. Zakupiono już wszystkie sprzęty i programy do nauki zdalnej dla dzieci – mówi Monika Malcher, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Na zakupiony sprzęt, pomagający dzieciom w nauce, składają się: 34 słuchawki z mikrofonem, 6 telewizorów, 1 tablica multimedialna, 6 projektorów, 83 laptopy, 46 drukarek, 21 tabletów, 11 urządzeń wielofunkcyjnych, 19 sztuk oprogramowania dla dzieci niepełnosprawnych, 1 głośniki zewnętrzne. Zakupiono również 4150 maseczek jednorazowych, 248 litrów płynów do dezynfekcji rąk, 20075 rękawiczek oraz wyposażano miejsce kwarantanny i izolacji w jednej zawodowej rodzinie zastępczej.

- Realizacje zaplanowano na niespełna 400 000 zł., natomiast realizacja zamknęła się w kwocie 345 000 zł. Pieniądze pozyskano w ramach Środków z Funduszu Europejskiego, a część pochodzi z środków dotacji wojewody. Zakup takiego sprzętu jest bardzo ważny. Jak wiemy, jest to już druga taka sytuacja, gdzie dzieci musza się uczyć zdalnie. Nie wszyscy taki sprzęt posiadali, nie wszyscy mogli połączyć się z nauczycielami i wychowawcami, dlatego jest to ważne dla nas, dla powiatu, i dla naszych dzieci. Zaplanowano rozdzielić sprzęt na 130 podmiotów, czyli 129 rodzin zastępczych i jedną placówkę opiekuńczo-wychowawczą – dodaje Monika Malcher, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.


Podziel się
Oceń

Reklama
Ogłoszenia
Napisz do nas
Reklama
test