Kamieńsk wspomaga uczniów w nauce zdalnej ( powiat radomszczański)

  • 13.11.2020, 10:57
  • Redakcja lokalna.news
12112020_kamiensk_laptopy_pawlowski_8mbps.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kamieńsk wspiera dzieci i młodzież w tej trudnej sytuacji, jaką jest pandemia. Aby ułatwić naukę zdalną, zakupiono laptopy wraz z oprogramowaniem niezbędnym do nauki.

Sytuacja pandemii zmusza nas wszystkich do wielu zmian. Zmianie ulega nie tylko funkcjonowanie urzędów czy ośrodków zdrowia, ale również szkół. Dzieci i młodzież muszą uczyć się zdalnie. Nie jest to komfortowa sytuacja ani dla uczniów, ani dla nauczycieli. Nic nie zstąpi nauki w formie stacjonarnej, gdzie uczniowie mają realny kontakt z rówieśnikami i nauczycielami, a nie z awatarami na ekranach komputera.

Dużym problemem jest sytuacja, w której nie wszyscy uczniowie mają dostępu do komputera. Bywa również tak, w domach jest jeden komputer a uczniów, którzy muszą z niego korzystać więcej. Właśnie dlatego Urząd Miasta Kamieńsk, dokonał kolejnego zakupu sprzętu niezbędnego do nauki zdalnej.

- To jest kolejna partia komputerów, 18 sztuk bardzo dobrej jakości komputerów, które dzisiaj mają pomóc uczniom, którzy nie mają swojego sprzętu komputerowego, albo maja taki, który jest zbyta słaby do zdalnej nauki. Później te komputery zostają w szkołach. Jest to 18 sztuk bardzo dobrego sprzętu, kwota 55 000 zł, Jest to już kolejna transza, którą pozyskaliśmy z środków unijnych, na tego typu sprzęt. Myślę, że będzie służył przez wiele lat. Często bywa taka sytuacja, gdzie w domu jest jeden komputer a kilku uczniów. Myślę, że w takiej sytuacji też moglibyśmy ułatwić uczniom pracę mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

To jest już drugi raz, kiedy Urząd Miejski w Kamieńsku, wspomógł uczniów w nauce zdalnej. Poprzednim razem, na wiosnę, zakupiono 19 komputerów, za kwotę 59 000 zł.

Program „Zdalna szkoła +”finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe