Dzień w Minutę - Szymon Hołownia

  • 22.10.2020, 08:37
  • Redakcja lokalna.news
1021_sh_hires_305.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
"Premier Mateusz Morawiecki opowiedział, w Sejmie jak walczy z pandemią. Mam do jego wystąpienie trzy zasadnicze uwagi. Po pierwsze, nie wiem, dlaczego premier, w każdym wystąpieniu kryzysowym musi nas przekonywać, że u nas jest dobrze, ponieważ gdzieś indziej jest źle. To nieustanne porównywanie nas do Niemiec, Francji, Holandii, USA, Włoch. Naprawdę w niczym nie poprawia sytuacji chorych, umierających dzisiaj w karetkach.

W niczym nie poprawia dramatycznej, pełnej lęku sytuacji w placówkach oświatowych. W niczym nie pomaga przedsiębiorcą, którym w oczy zagląda fala miękkiego lockdownu. Po drugie, w wypowiedziach Premiera i Ministra Zdrowia cały czas powraca liczba łóżek odmieniana przez wszystkie przypadki. To nie targi meblarskie, drodzy panowie. Łóżka nie leczą. Możecie mieć tysiące sprzętu medycznego, ale jeżeli nie będzie komu ich obsługiwać to wszystko psu na budę. Jeśli w końcu nauczyliście się pozyskiwać sprzęt medyczny w legalny sposób, tak, że możemy stworzyć rezerwy w skali państwa- to nie zrobiliście nic na rzecz ludzi, którzy dzisiaj muszą ten sprzęt obsługiwać. Za późno i za mało koncentracji na człowieku. To jest to, czego nie zrobiliście przez ostatnie miesiące. Trzecia rzecz, pan premier bardzo lubi powtarzać, że my idziemy unikatową polska trzecią drogą.

To nie jest nasz wynalazek, panie premierze, większość państw świata idzie właśnie tą 3 drogą. Próbując wywarzyć pomiędzy bezpieczeństwem a totalnym zamknięciem gospodarki. Nasz problem polega na tym, że idziemy za wolno, jesteśmy dwa tygodnie za wirusem. Nie jesteśmy tu po to, żeby lamentować, żeby pchać kij w szprychy. Dzisiaj wszystkie siły polityczne powinny zaangażować się i pomoc, żeby rządowi udało się w jak najlepszy sposób i jak najbezpieczniejszy przeprowadzić nas przez epidemię. Jeżeli będziemy Was krytykować, to będziemy to robić po to, żeby ulepszyć system.

Dlatego dzisiaj Hanna Gill- Piątek zgłosi w Sejmie 17 poprawek do przygotowanej przez Was ustawy, które mają za zadanie poprawić sytuacje ludzi, od strażników miejskich, pracowników sanepidu, aż po ratowników medycznych, diagnostów, pielęgniarki i lekarz. Bo to oni są dzisiaj, główną siłą, która może powstrzymać pandemie. To na nich dzisiaj powinno w największym stopniu zależeć." 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe