Dzień w minutę - Michał Kobosko

  • 20.10.2020, 09:36
  • Redakcja lokalna.news
dzien_w_minute_mk_2020_media.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Oderwijmy się na chwile od polskich problemów, od naszych problemów z pandemią, chaosu wywołanego przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Przenieśmy się za Atlantyk, dokładnie do dwa tygodnie 3 listopada najważniejsze wydarzenie polityczne w tym roku na świecie- wybory Prezydenta Stanów Zjednoczonych

Na te dwa tygodnie przed wyborami kandydat demokratów Joe Biden ma 11 punktów przewagi sondażowej nad prezydentem Donaldem Trumpem, ale wiemy, że sytuacja może się zmienić. W tych kluczowych stanach ameryki przewaga Bidena jest dużo mniejsza, czekają nas bardzo ostre dwa tygodnie kampanii. W tym czwartkowa druga i ostatnia debata kandydatów na prezydenta. Donald Trump nie poradził sobie z  pandemią, ma do niej w dalszym ciągu stosunek nieco lekceważący, mimo że sam przeszedł tę chorobę. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych notuje się dziennie ostatnio nawet 70 tysięcy przypadków nowych zakażeń, 220 tysięcy amerykanów już zmarło, w efekcie tej choroby dlatego to jest i będzie kluczowy element kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Czy te wybory coś znaczą dla Polski, dla relacji polsko- amerykańskich? Na pewno tak, jeśli wygra Trump, to będzie kontynuacja, ale jeśli wygra Biden to, mimo że będziemy mówili o kontynuacji, bo Ameryka pozostanie największym partnerem obronnym, zbrojeniowym Polski. Będziemy nadal kupowali amerykański gaz, być może amerykanie zbudują pierwszą elektrownię jądrową w Polsce, bo takie porozumienie wczoraj podpisały oba rządy. Biden zwróci niezwykle ważną uwagę na obronę praworządności w Polsce, na obronę praw mniejszości, w tym LGBT, na obronę wolnych mediów. Skończy się miodowy miesiąc między Waszyngtonem i Warszawą dobrze, bo pewne zmiany są tutaj bardzo potrzebne. 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe