Wiesław Kuc z Radomska otrzymał nagrodę od Prezydenta Miasta ( Radomsko)

  • 12.10.2020, 14:31
  • Redakcja lokalna.news
09102020_nagroda_kuc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Fotografik Wiesław Kuc pochodzący z Radomska zajął II. miejsce w plebiscycie „Pokaż Talent”. Nagrodę przyjął z rąk prezydenta miasta Jarosława Ferenca. Po wręczeniu nagrody, fotografik zaprezentował sprzęt, na którym pracuje.

Mieszkaniec Radomska Wiesław Kuc, na co dzień policjant czuwający nad bezpieczeństwem, w wolnych chwilach pasjonat fotografii, zajął II. miejsce w województwie w kategorii Talent Fotograficzny w ramach plebiscytu „Pokaż Talent”, organizowanego przez Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany. Jak sam powiedział, nie spodziewał się wygranej:

- To bardzo miłe uczucie. Byłem zaskoczony, że wygrałem w ogóle u nas w powiecie. Drugie miejsce w województwie jeszcze bardziej cieszy. Dziękuje wszystkim osobą, które na mnie głosowały. Czekam na rozpoczęcie, ogólnopolskich eliminacji. Kiedy nastąpią, poinformuje na moim profilu społecznościowym – mówi Wiesław Kuc.

Fotografią zajmuje się od kilku lat. Pasją do robienia został zarażony przez innych. Robienie zdjęć, to dla fotografika sposób na wyrażenie swojej osoby, sposób na realizacje siebie po pracy:

- Od paru lat interesuje się fotografią. Zarazili mnie nią Mariusz Kuczera i Justyna Tarnacka. Oni mnie wciągnęli w fotografię. Jest to sposób na realizację siebie po pracy, spędzania czasu wolnego – dodaje.

Zanim zaczął fotografować profesjonalnym sprzętem, pierwsze zdjęcia robił aparatem w swoim telefonie. Dobrze jest zdobyć podstawy, zanim przejdzie się na profesjonalny sprzęt. Największą inspiracją dla fotografa jest natura:

- Skupiam się najbardziej na naturze, na zwierzętach, to mnie interesuje najbardziej, ponieważ mam tylko sekundę na uchwycenie tego, co chcę. Inni wola robić np. portrety. W fotografii każdy znajdzie swoje miejsce tłumaczy.

Fotografik stara się przekazywać pasję do fotografowania dalej. Działa w nieoficjalnej grupie „Perspektywa” w Radomsku, która składa się z kilku osób. Grupa będzie starała się przenosić pasje do fotografii dalej:

- Będę na swoim profilu społecznościowym, ponieważ to miejsce jakoś zobowiązuje, organizował jakieś krótkie wypady, na kilka osób, aby komuś coś pokazać, wytłumaczyć. Nie jestem może ekspertem, nie mam jeszcze jakiejś bardzo dużej wiedzy, ponieważ sam się jeszcze cały czas uczę, ale chętnie podzielę się tym, co już wiem. Myślę, żeby dogadać się z jednym miejscem w Radomsku, gdzie będzie można pokazać moje prace, mojego kolegi i koleżanki, ale też innych osób, które by chciały gdzieś się pokazać, bo wszyscy robimy zdjęcia do szuflady. Wyciągnijmy te zdjęcia z szuflady, bo są naprawdę fajne i warte zainteresowania innych osób – dodaje Wiesław Kuc.

Nagrodę laureatowi wręczył prezydent miasta Jarosław Ferenc. Po wręczeniu nagrody, fotografik opowiedział prezydentowi o swojej pasji do fotografii, oraz zaprezentował aparat i dron, za pomocą których robi swoje zdjęcia i kręci filmy.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe