Bezpieczna droga do szkoły akcja Magistratu i Policji- (miasto Radomsko)

  • 15.09.2020, 20:07
  • Redakcja lokalna.news
Bezpieczna droga do szkoły akcja Magistratu i Policji- (miasto Radomsko)
Trwa ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Radomsku byli z wizytą przed Publiczną Szkołą Podstawową nr 5. Równolegle trawa akcja „Bezpieczne Radomsko”, której celem jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bezpieczna droga do szkoły” to jeden z elementów kampanii prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji, Urząd Miasta oraz Szkołę Jazdy „Elcar” w Radomsku. Pierwszym elementem kampanii było opatrzenie przejść dla pieszych napisem „Odłóż telefon i żyj”. Akcja informowała, jak wielkim zagrożeniem jest używanie telefonów komórkowych podczas poruszania się w ruchu drogowym, zwłaszcza na przejściach dla pieszych.

Następnym elementem kampani jest odwiedzanie placówek szkolnych i sprawdzanie tego, w jaki sposób uczniowie są dowożeni do szkół i tego, jak dzieci poruszają się wokół terenu szkół.

- Szczególną uwagę policjanci zwracają na to, w jaki sposób dzieci są przywożone do szkół, jak poruszają się w rejonie szkół oraz jak przyjeżdżają, zarówno sami jak i z rodzicami na rowerach. Takie akcje jak „Bezpieczna droga do szkoły” zwiększają bezpieczeństwo dzieci. Takie akcje są potrzebne z uwagi na to, że niektóre szkoły znajdują się przy drogach o dużym natężeniu ruchu. Jak najbardziej te akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa i przypomnieć wszystkim uczestnikom ruchu, jak mają się poruszać - mówi mł. asp. Grzegorz Kącki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Oprócz ogólnopolskiej akcji w Radomsku, Miasto Radomsko wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Radomsku oraz szkołą jazdy „Elcar” zorganizowało akcję „Bezpieczne Radomsko”.

- Jest to akcja, która promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie niechronionych uczestników ruchu: pieszych, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg. To nie jest jedyne działanie, które robimy w ramach tej akcji. Wcześniej zostały zamontowane przy szkołach banery „Odłóż telefon i żyj” oraz przy przejściach dla pieszych zostały umieszczone napisy o tej samej treści. Miasto Radomsko zorganizowało również konkurs na projekt i wykonanie muralu lub graffiti o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym dowiadujemy się od Karoliny Turowskiej z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

- Każda akcja, która promuje bezpieczeństwo czy edukuje w dziedzinie bezpieczeństwa jest bardzo cenna i bardzo potrzebna. Policja i szkoła jazdy „Elcar” prowadzą z miastem akcję „Bezpieczne Radomsko”. Jak widać prowadzona jest ona w nietuzinkowy sposób. Mam nadzieję, że to bezpieczeństwo będzie przez dzieci przestrzegane dalej­ mówi Małgorzata Krupska, naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miasta w Radomsku.

Podczas tej akcji, zorganizowanej 15 września 2020 r. przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5. Dzieci, zmierzające do szkoły dowiadywały się, jak prawidłowo poruszać się po przejściu dla pieszych. Każde z nich otrzymało również lizaka i element odblaskowy.

 

Więcej w materiale filmowym

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe