"Nowy Cmentarz" w Radomsku dla wszystkich. Miasto sprzedaje działkę z myślą o mieszkańcach. (Radomsko)

  • 06.09.2020, 10:22
  • Redakcja lokalna.news
"Nowy Cmentarz" w Radomsku dla wszystkich. Miasto sprzedaje działkę z myślą o mieszkańcach. (Radomsko)
Ostatnia nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Radomsku wywołała wiele kontrowersji, a to wszystko za sprawą wyrażenia zgody przez większość radnych, na udzielenie 40% bonifikaty na sprzedaż działki pod cmentarz parafii Św. Lamberta.

Jak mówi radny Rady Miejskiej Piotr Lisowski, - głosowałem przeciw ponieważ kierował się rozsądkiem i ekonomią. Miasto kupuje działkę za 833 694,00 zł a sprzedaje za 500 000,00 zł, kwota ta zostanie rozłożona na 10 rat/lat, każda po 50 000 zł.

Miasto czyniło starania od wielu lat, aby powstał cmentarz komunalny, lecz niestety koszt wybudowania cmentarza to kilka milionów złotych. W akcie notarialnym jest zapis z którego wynika, że na cmentarzu będzie mógł zostać pochowany każdy w tym osoby niewierzące i innowiercy.  - powiedział Jarosław Ferenc Prezydent Radomska 

Jak dodaje Prezydent działkę miasto kupiło zdecydowanie większą, tereny które są zbywane na rzecz parafii, znajdują się w głębi daleko od drogi. Natomiast nadal pozostaje działka przy ul. Wyszyńskiego, którą miasto może sprzedać zdecydowanie drożej, niż ją zakupiło.


 

Więcej w materiale filmowym

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe