Depresja to już nie temat tabu. Kiedy warto zwrócić się o pomoc?

  • 24.08.2020, 14:32
  • pch
drwolniak1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Choroby i zaburzenia psychiczne przez bardzo długi czas były tematem tabu. Teraz jednak coraz więcej osób sięga po specjalistyczną pomoc w przypadku problemów z własnymi emocjami czy niepożądanymi zachowaniami.

Depresja na szczęście jest już znacznie mniej bagatelizowanym problemem. Warto o niej mówić, bo jej objawy może zauważyć u siebie każdy - nawet jeśli na pozór prowadzi szczęśliwe życie. 

Na rozwój tej choroby może wpłynąć wiele czynników: począwszy od genetycznych uwarunkowań, aż po bodźce płynące ze środowiska. 

Depresja może mieć również wiele objawów, są nimi m.in. niska samoocena, obniżony nastrój, osłabienie koncentracji, zaburzenia snu, zmniejszony apetyt czy utrata zdolności do odczuwania radości. Zawsze, kiedy tylko obserwujemy u siebie lub kogoś bliskiego tego typu zmiany, warto sięgnąć po pomoc specjalisty, bo depresję... zwyczajnie się leczy.

Jak wygląda proces leczenia i w jakim przypadku warto zgłosić się do specjalisty? O depresji porozmawialiśmy ze specjalistą psychiatrą, a także ordynatorem i właścicielem Kliniki Wolmed w Dubiu, dr n. med. Sławomirem Wolniakiem.  

pch

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Lotos65
Lotos65 25.08.2020, 22:19
Nie potrafię dojść do siebie mimo leków....to jest straszne.......

Pozostałe