Brak maseczki z powodów zdrowotnych? Będziesz musiał mieć potwierdzenie od lekarza!

  • 07.08.2020, 13:34
  • Redakcja lokalna.news
Brak maseczki z powodów zdrowotnych? Będziesz musiał mieć potwierdzenie od lekarza!
Na jednej z ostatnich konferencji prasowych minister zdrowia przekazał ważną wiadomość dla osób, które nie mogą nosić maseczek z powodów zdrowotnych. Padło również kilka ciekawych stwierdzeń odnośnie tego nakazu...

Ministerstwo Zdrowia postanowiło uregulować kwestię nienoszenia maseczek z powodów zdrowotnych. Od 1 września wprowadzony zostanie obowiązek posiadania zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego przeciwwskazania do zasłaniania nosa i ust. 

Informujemy o tym dzisiaj, aby każdy mógł w nadchodzących tygodniach o takie zaświadczenie wystąpić - tłumaczył wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Co ciekawe, w tym samym komunikacie czytamy również, że "według ekspertów i lekarzy nie ma praktycznie przeciwwskazań medycznych do zasłaniania ust i nosa". Na jakiej podstawie zatem można uzyskać tego typu zaświadczenie? Czy należy w tym celu szukać odpowiedniego lekarza - takiego, który nie uważa, że takie przeciwwskazania nie występują?

Wydaje się, że będzie to kolejny kuriozalny przepis związany z pandemią koronawirusa. Warto wspomnieć, że sam "nakaz" noszenia maseczek nie ma mocy prawnej, co stwierdził m.in. sąd rejonowy w Kościanie (w woj. wielkopolskim). Mieszkaniec tamtej miejscowości nie przyjął mandatu za poruszanie się na rowerze bez maseczki, kiedy jeszcze należało zasłaniać nos i usta również poruszając się po otwartym terenie. Sąd uznał skargę mężczyzny, orzekając, że ograniczenia zostały "wprowadzone bezprawnie".

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe