Pijany "śpioch" zablokował drogę

  • 21.05.2020, 06:53 (aktualizacja 07.06.2020, 17:47)
  • Redakcja lokalna.news
Pijany "śpioch" zablokował drogę
Obywatelską postawą i świadomością wykazali się mieszkańcy Bełchatowa, którzy zareagowali na zagrożenie w ruchu drogowym spowodowane przez kierowcę opla. Ujęty mężczyzna był tak pijany, że zasnął na ławce. Notowany 37-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów. Agresywnym zachowaniem wobec interweniujących policjantów naraził się na dodatkową odpowiedzialność. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

18 maja 2020 roku, o godz. 16.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego, dwoje mieszkańców powiatu bełchatowskiego zwróciło uwagę na opla astrę. Kierowca zatrzymał auto na drodze w taki sposób, że zablokował ruch. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który zataczał się. Widzący tę sytuację świadkowie podbiegli do mężczyzny, ujęli go i zabrali kluczyki od pojazdu. Przeprowadzili również auto w bezpieczne miejsce. O zdarzeniu zawiadomili policję. Ujęty kierowca był tak pijany, że zasnął kiedy tylko usiadł na ławce. Amator jazdy na "podwójnym gazie" został zatrzymany. Okazało się, że notowany 37-latek, jest dobrze znany policjantom z wcześniejszych przestępstw. Miał również zakaz prowadzenia pojazdów. Od mężczyzny została pobrana krew do badań. W czasie interwencji zatrzymany był agresywny, groził policjantom pozbawieniem życia, przez co naraził się na dodatkową odpowiedzialność.  Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie też za groźby karalne i znieważenie funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe