Sprawcy kradzieży zatrzymani. Ich łupem padły klocki lego i perfumy

  • 15.05.2020, 10:42
  • Redakcja lokalna.news
Sprawcy kradzieży zatrzymani. Ich łupem padły klocki lego i perfumy fot. KPP Bełchatów
Bełchatowscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży perfum różnych marek oraz klocków lego z dyskontów na terenie miasta. Wartość strat oszacowano na blisko 3 tys. zł. Amatorom cudzego mienia na gościnnych występach grozi kara do 5 lat więzienia.

Bełchatowscy policjanci pracowali nad sprawami kilku kradzieży, które miały miejsce w drogeriach na terenie miasta. W styczniu i lutym 2020 roku z dwóch dyskontów złodzieje skradli drogie perfumy. W obu sklepach złodzieje wybierali perfumy tych samych marek.

Pracując nad ustaleniem sprawców policjanci analizowali różne informacje i sprawdzali każdy pojawiający się trop. Okazało się, że w tych samych drogeriach w okresie listopada i grudnia 2019 roku również skradziono podobne perfumy oraz klocki lego. Łączna wartość strat została oszacowana na blisko 3 tysiące złotych. Ustalenia wskazywały na to, że sprawcami wszystkich kradzieży są te same osoby.

Policjanci przeanalizowali zapisy monitoringów sklepowych. Okazało się, że wizerunki i sposób działania sprawców zarejestrowały kamery. Kryminalni ruszyli ich tropem, docierali do rożnych miejsc i osób. W sprawie opublikowany został również wizerunek mężczyzn. Ta próba identyfikacji sprawców nie przyniosła jednak przełomu w sprawie. Policjanci działali wielotorowo. Ich dociekliwość zaowocowała. 12 maja 2020 roku kryminalni na bazie swoich własnych ustaleń trafnie wytypowali sprawców.

Zatrzymani zostali mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego w wieku 19 i 20 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Jest to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe