Wykazali się ogromną odpowiedzialnością

  • 11.05.2020, 13:59
  • Redakcja lokalna.news
Wykazali się ogromną odpowiedzialnością
Odpowiedzialnością i czujnością wykazali się mieszkańcy powiatu bełchatowskiego, którzy ujęli pijanego kierowcę lexusa. 46 - latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za takie zachowanie grożą mężczyźnie poważne konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności.

10 maja 2020 roku przed godziną 22.00 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze z zelowskiej policji na miejscu zastali świadków zdarzenia oraz trzy osobówki, które stały zaparkowane na poboczu. Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego przekazali mundurowym ujętego nietrzeźwego kierowcę lexusa. Zgłaszający poinformował, że jadąc swoim BMW w kierunku Zelowa zwrócił uwagę na samochód marki LEXUS. Kierujący tym autem jechał przed nim, nie trzymał prawidłowego toru jazdy. W pewnym momencie wyprzedził ich samochód marki SKODA. Kierujący skodą octavią zaczął zwalniać, aż zatrzymał pojazd. W ten sposób uniemożliwił dalszą jazdę pojazdom jadącym za nim. Z octavii wyszło trzech mężczyzn, którzy podeszli do kierowcy lexusa i zabrali mu kluczyki ze stacyjki. Policjanci sprawdzili trzeźwość 46-latka, który wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Okazało się również, że mieszkaniec gminy Bełchatów ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za takie zachowanie grożą mężczyźnie poważne konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe