Powiat walczy o fundusze na sprzęt komputerowy do nauki zdalnej

  • 06.04.2020, 13:48
  • Redakcja lokalna.news
Powiat walczy o fundusze na sprzęt komputerowy do nauki zdalnej
Powiat bełchatowski wystąpił do Centrum Projektów Polska Cyfrowa po środki na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli, który umożliwi zdalną naukę.

Nabór wniosków o przyznanie grantu rozpoczął się 1 kwietnia i będzie trwał do wyczerpania całej puli. Powiat Bełchatowski jako jeden z pierwszych samorządów zgłosił się po pomoc, ubiegając się o 100 tys. Złotych. Fundusze te wystarczyły by na zakup 39 laptopów i 17 modemów o parametrach umożliwiających zdalną naukę. Jeśli  Centrum Projektów Polska Cyfrowa wyda pozytywną opinię pozwoli to na rozpoczęcie procedury zakupu sprzętu, który następnie zostanie wypożyczony najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom szkół zarządzanych przez powiat. Osoby te wskazane zostaną przez dyrekcje poszczególnych placówek.

Projekt "Zdalna szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze RP stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Niestety, wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe