Interwencja fundacji Kocia Klitka. Zwierzęta żyły w tragicznych warunkach

  • 03.04.2020, 13:21
  • Redakcja lokalna.news
Interwencja fundacji Kocia Klitka. Zwierzęta żyły w tragicznych warunkach Fot. Fundacja Kocia Klitka
Zwierzęta były zamknięte przez 5 dni w tragicznych warunkach bez jedzenia. Zostały odebrane właścicielom domu tymczasowego.

27 marca z fundacją skontaktowała się pani, która wynajmowała dom parze prowadzącej dom tymczasowy i hotel dla zwierząt. Kobieta poinformowała właścicielkę fundacji o tym, że w wynajmowanym przez nią domu od 5 dni zamkniętych jest 7 kotów, które żyją tam bez jedzenia w tragicznych warunkach. 28 marca po wcześniejszym powiadomieniu Policji o konieczności dostania się do tego domu. Po rozwierceniu zamka prowadząca fundację wraz z właścicielką domu weszły do środka.

Dom i pomieszczenia gospodarcze były zdewastowane, podwórko zanieczyszczone. Koty jadły porozrzucane suche bułki i surową kaszę. Zwierzęta nie miały założonych książeczek zdrowia, nie były odpchlone, miały kleszcze. Zwierzaki nie były również szczepione i nie posiadały chipów. Jeden kot został zagryziony przez psa, właścicielki „domu tymczasowego” drugi jest pogryziony. Psy, które nie były wypuszczane z pomieszczeń gospodarskich zniszczyły watę na poddaszu 2 budynków.

Para pod przykrywką Hotelu i Domu Tymczasowego znalazła sposób na łatwy zarobek. Za każdego zwierzaka para dostawała od 400-500 zł. Niestety kilka zwierząt przypłaciło życiem, przebywanie w tym miejscu.

Do fundacji trafiło 7 kotów, dwa z nich znalazły już dom. Reszta przechodzi niezbędne badania i leczenie. Prowadzona jest również zbiórka internetowa na ich leczenie.

Więcej zdjęć z tej interwencji znajduje się na Facebook-u fundacji.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Wiktoria
Wiktoria 03.04.2020, 14:59
Ludzie powinni się wstydzić, jak można tak żerować na bezbronnych istotach. One też mają uczucia.

Pozostałe