Każda złotówka na wagę życia i zdrowia

  • 30.03.2020, 07:49
  • http://www.blended.blog/how-should-i-balance-impact-with-economic-sustainability-in-edtech/
Każda złotówka na wagę życia i zdrowia
Od paru tygodni w Polsce wszystkie siły kierowane są do walki z epidemią, a Łódź jest w czołówce, jeśli chodzi o liczbę zarażonych koronawirusem. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy pracują po wiele godzin i dają z siebie wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom, ale chorych wciąż przybywa

Do Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi codziennie trafia kilkanaście osób z całego województwa w tym z naszego powiatu, przywożonych przez karetki z pracy albo po prostu z ulicy. Nie mają ze sobą pantofli, szczoteczki do zębów ani zapasowej bielizny, bo przecież nie planowali wizyty w szpitalu. Tymczasem na miejscu okazuje się, że muszą pozostać na oddziale kilka dni, w dodatku całkiem odizolowani od rodziny i reszty świata.

Wobec zagrożenia epidemiologicznego wielu pacjentów, zwłaszcza tych spoza Łodzi, nie może liczyć na to, że ktoś z rodziny lub przyjaciół dowiezie przybory toaletowe, ładowarkę do telefonu czy choćby butelkę wody. A jeśli nawet przywiezie, to nie zostanie wpuszczony na oddział. Normalnie rzeczy przekazałby ktoś z personelu, ale nie dziś. Dziś po prostu każdy pracownik szpitala RATUJE WŁAŚNIE KOLEJNE ŻYCIE. W tempie błyskawicznym zmniejszają się zapasy rękawiczek, masek, ochraniaczy, fartuchów, środków do dezynfekcji. Oczywiście, że są dodatkowe środki i nadzwyczajne działania – ale to wciąż nie wystarcza i potrzebna jest nasza wspólna mobilizacja.

Co trzeba zrobić?

Sytuacja jest wyjątkowa. Najpotrzebniejsze rzeczy dla pacjentów to środki higieniczne i woda, które muszą dostać w szpitalu. Personel medyczny musi mieć ochraniacze i możliwość dezynfekcji.

Z własnych środków zaopatrzyliśmy pacjentów szpitala na najbliższe kilka dni, kolejna dostawa środków higienicznych jest w drodze. W hurtowni udało się nam wynegocjować dobre ceny na środki ochronne, a raczej na resztki tego, co jeszcze mają w sprzedaży. W tych zakupach liczy się każda chwila, bo produktów po prostu nie ma, dlatego musimy zorganizować się naprawdę „na biegu”!

Co jest potrzebne?

Dla pacjentów: woda w małych butelkach, szczoteczki do zębów, pasta do zębów i mydło w małych opakowaniach, papier toaletowy, chusteczki, podpaski, jednorazowe pantofle, ręczniki. Tygodniowe zaopatrzenie to kwota ok. 960,00 złotych.

Dla personelu medycznego: odzież medyczna jednorazowa, środki do dezynfekcji. Zapotrzebowanie dla oddziału chorób zakaźnych to około 100 zestawów dziennie: maseczki, rękawiczki, czepki, ochraniacze na buty, fartuchy etc.

Prosimy Cię, Ich, Was o pomoc w tej nadzwyczaj trudnej sytuacji. Łącznie potrzebujemy 16.550,00 złotych, aby w najbliższych tygodniach wspólnie pokonać koronawirusa w Łodzi: #BiegniemyNaPomoc

 

link do zrzutki: https://zrzutka.pl/biegniemynapomoc

 

http://www.blended.blog/how-should-i-balance-impact-with-economic-sustainability-in-edtech/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Albert
Albert 30.03.2020, 08:04
Nie ma na co czekać. Trzeba pomagać. Dzisiaj sąsiad jutro ja

Pozostałe