Nowy portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej

  • 26.03.2020, 14:24
  • Redakcja lokalna.news
loadingŁaduję odtwarzacz...
Instytut Pamięci Narodowej otwiera portal edukacyjny, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Jednym z głównych zadań prowadzonych, od 20 lat przez IPN, jest edukacja. Na portalu edukacja.ipn.gov.pl IPN zamieścił cały swój dobytek. Portal był przygotowywany od wielu miesięcy, i będzie cały czas uzupełniany. Każdy, od tych najmłodszych uczniów szkół podstawowych do uczniów szkół średnich i nauczycieli będzie mógł znaleźć tam materiały, które go zainteresują i które będzie mógł wykorzystać. Portal na tą chwilę zawiera setki materiałów. Znajdują się tam infografiki, wystawy do pobrania, materiały źródłowe, krótkie filmiki edukacyjne i kilkadziesiąt portali tematycznych.

Oprócz materiałów edukacyjnych, swoje miejsce na portalu znalazły także materiały pomocnicze, audycje radiowe nagrodzone w konkursie „Audycja Historyczna Roku” organizowanym przez IPN. Materiały, które popularność zyskał w ostatnich dniach np. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów.

Myślę, że ten portal, w tym czasie powinien spełnić swoją rolę gdy tysiące uczniów i nauczycieli spędza ten trudny czas w domach Instytut Pamięci Narodowej przekazuje do ich wykorzystania ten portal aby cały czas poszerzać wiedzę. Portal tak bogaty, że opowieść o nim zajęła by myślę, że wiele godzin. – podczas konferencji powiedział dr Jarosław Szarek – prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe