Czy w tym roku zmieniamy czas na letni?

  • 26.03.2020, 12:49
  • Redakcja lokalna.news
Czy w tym roku zmieniamy czas na letni?
W Polsce czas zmieniamy dwa razy w ciągu roku. Zawsze gdy zbliża się moment przesunięcia zegarków pojawiają się pytania - czy tym razem zmieniamy czas? 

W ostatnią niedzielę marca (29.03), po pięciu miesiącach czasu zimowego, przestawiamy zegarki o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. Wiąże się to z tym, że będziemy spać o godzinę krócej, ale dzięki takiej zmianie w ciągu dnia będziemy mogli dłużej cieszyć się słońcem. Czas ten obowiązywał będzie, aż do ostatniej niedzieli października kiedy to będziemy cofać zegarki o godzinę przestawiając się na czas zimowy.

Jest duże prawdopodobieństwo na to, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu w Polsce. Unia Europejska daje swoim członkom prawo swobodnego zdecydowania o losach tej zmiany. Co prawda nie ma jeszcze decyzji prawnych, ale wszystko wskazuje na to, że oprócz najbliższej, czekają nas jeszcze tylko dwie zmiany czasu - w  październiku na zimowy i w marcu 2021 na letni, przy którym pozostaniemy.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe