Wyjście do lasu? Dla bezpieczeństwa własnego i innych warto stosować się do tych zasad

  • 25.03.2020, 15:52
  • Redakcja lokalna.news
Wyjście do lasu? Dla bezpieczeństwa własnego i innych warto stosować się do tych zasad
Mimo zaostrzenia przepisów bezpieczeństwa, wyjście na spacer możemy zaliczyć do niezbędnych codziennych potrzeb. Wychodząc na spacer trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach.

Na wycieczkę do lasu należy wybrać się jedynie z osobami, z którymi przebywamy na co dzień. Planując takie wyjście wybierzmy się w tereny mniej uczęszczane, tak aby nie ryzykować spotkania z innymi spacerującymi po lesie osobami. Nie wybierajmy też miejsc bardzo oddalonych od naszego miejsca zamieszkania, każdy las jest dobry do spaceru. Nie dojeżdżajmy, też do lasu środkami komunikacji, żeby, nie narażać się na zakażenie. Gdy na parkingu bądź szlaku zauważymy tłum osób zmieńmy swoje plany i wybierzmy inny szlak. Będąc już na szlaku zachowujmy odpowiednią odległość od innych osób. Warto, też pamiętać o zabraniu ze sobą posiłku, ponieważ miejsca gdzie można go dostać (lokalna gastronomia i schroniska) są zamknięte. Po powrocie pamiętajmy o dokładnym umyciu rąk.

Przestrzegając zasad, możemy bezpiecznie korzystać ze spacerów. 

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe