Jaki był rok 2019 dla Państwowej Straży Pożarnej?

  • 07.02.2020, 14:21
  • Redakcja lokalna.news
02072020_straz_podsumowanie_roku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podsumowanie roku w Straży Pożarnej. zgłoszeń przyjęli strażacy?

W ubiegłym roku strażacy Państwowej Straży Pożarnej jak i powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych wyjeżdżali do zgłoszeń 1357 razy jest to o około 200 zdarzeń mniej niż w roku wcześniejszym. Nieznacznie wzrosła natomiast liczba pożarów. Dobrą informacją jest to, że nie odnotowano w nich ofiar śmiertelnych, oraz że nie były to pożary duże lub bardzo duże.

Ofiar śmiertelnych w innych zdarzeniach odnotowano 27 i jest to wzrost o 13 w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Straż Pożarna najczęściej była wzywana do zdarzeń związanych z nietypowym zachowaniem się owadów i zwierząt. Prawie 300 razy strażacy wyjeżdżali do usuwania wyrojonych owadów tj. os i szerszeni.

2019 rok upłynął również pod znakiem inwestycji, na terenie komendy PPSP powstała instalacja pomp ciepła, instalacja fotowoltaiczna. Powstała hala garażowa, oraz zmodernizowane zostało stanowisko kierowania wraz z serwerownią i masztem oświetleniowym. Strażacy otrzymali również ciężki samochód ratowniczo gaśniczy.

Głównym planem na 2020 rok jest dalsza modernizacja komendy.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe