Mistrzostwa Świata w Bełchatowie

  • 23.01.2020, 15:24
  • Redakcja lokalna.news
01242020_pcs_nordic_walking_mistrzostwa_swiata.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czerwcu na terenie naszego miasta odbywać się będą Mistrzostwa Świata w nordic walking. W zeszłym tygodniu ruszyły zapisy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Nordic walking nieustannie zwiększa swoją popularność. Coraz częściej na ulicach można spotkać osoby uprawiające ten sport. Dzięki sukcesom jakie osiągnęła bełchatowska grupa osiągnęła na arenie międzynarodowej miasto dostało propozycję zorganizowania mistrzostw świata.

W mistrzostwach udział może wziąć każdy, od najmłodszych po najstarszych. Uczestnicy do wyboru będą mieli trzy trasy o dystansach 5,10 i 21 km. Zawody będą się odbywać na stadionie Powiatowego Centrum Sportu oraz w pobliskim lesie.

Zapisy wystartowały dopiero tydzień temu a już ponad 300 osób zadeklarowało swój udział. W tej grupie są dzieci jaki i osoby starsze. Udział wziąć może każdy nawet osoby niepełnosprawne.

Grupa Nordic Walking Bełchatów wraz z Powiatowym Centrum Sportu będzie organizować szkolenia z techniki chodzenia z kijkami. Już od lutego wszyscy chętni będą mogli podszkolić swoje umiejętności przed mistrzostwami.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe