Wypalanie śmieci na terenie Gminnego Zakładu Komunalnego(aktualizacja)

  • 23.01.2020, 14:05
  • Redakcja lokalna.news
01242020_straz_miejska_wypalanie_smieci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W środę na terenie Gminnego Zakładu Komunalnego przy ulicy Czaplinieckiej dokonano wykroczenia jakim jest wypalanie odpadów.

Strażnicy miejscy zauważyli dym wydobywający się z terenu należącego do Spółki Komunalnej należącej do Gminy Bełchatów przy ul. Czaplinieckiej. Na miejscu okazało się, że pracownik (lub członek rodziny pracownika Spółki informacje są sprzeczne), który robił porządki na terenie firmy postanowił śmieci spalić, zamiast wyrzucić bądź wywieźć w miejsce do tego przeznaczone.

Takie wykroczenie karane jest grzywną, a wypadku skierowania sprawy do sądu, może zakończyć się nawet karą aresztu. Straż Miejska zwraca szczególną uwagę na takie przypadki zanieczyszczania środowiska. Jak udało nam się dowiedzieć za w/w wykroczenie, osoba która paliła m.in. stare drzwi otrzymała upomnienienie a nie mandat.

Jak mówią świadkowie Straż Miejska przyjechała na sam koniec ponieważ ten proceder trwał przez 3 dni.

Ciekawe jesteśmy co na to kierownik zakładu komunalnego i sam Wójt Konrad Koc, który sprawuje nadzór właścicielski nad Spółką. Czy wyciągnie konsekwencje? I czy jest to możliwe aby pracownik bez zgody przełożonych palił śmieci? Przecież prościej byłoby zamówić kontener z Eko-regionu niż marnować czas i narażać swoje zdrowie.

Przypominamy, że odpady, które nie mieszczą się w kubłach można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się na ul. Przemysłowej 14 lub zakupić specjalne worki w EKO-Regionie na ul. Bawełnianej 18.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Ona
Ona 24.01.2020, 11:49
Boże...... jacy Wy jesteście...... wyciągnięcie wszystko, nawet najmniejsze pierdoły, tylko po to aby uderzyć we włodarza gminy.

Pozostałe