Ekologia w Kamieńsku

  • 07.01.2020, 14:22
  • Redakcja lokalna.news
12202019_kamiensk_fbserwis_konkurs_smieciaki_final2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Kamieńsk dba o edukację ekologiczną najmłodszy, co roku organizowane są konkursy mające na celu uczyć dzieci jak dbać o naszą planetę.

W ostatnich miesiącach w Gminie Kamieńsk odbywał się konkurs „Bądźmy EKO dla Kamieńska”, który został zorganizowany przez firmę FBSerwis pod honorowym patronatem burmistrza Kamieńska- Bogdana Pawłowskiego.

Pierwszą częścią wydarzenia były zajęcia podczas, których dzieci ze szkoły podstawowej mogły w ciekawy sposób dowiedzieć się o tym jak należy segregować śmieci. Uczestnicy wysłuchali lekcji o tym do jakiego pojemnika jakie odpady należy wrzucać a następni przeszli przez krótki test wiedzy, którą zdobyli.

W ramach akcji odbył się również konkurs pod nazwą „Dzieciaki tworzą Śmieciaki”, który polegał na stworzeniu postaci „Śmieciaka” z odpadów, które można wrzucić do pojemników na metale i tworzywa sztuczne, papier oraz szkło.

W zabawie wzięło udział ponad 100 osób, które stworzyły 70 prac. Laureatów konkursu wybierali internauci w specjalnym głosowaniu on-line, oraz komisja konkursowa. W każdej z trzech kategorii wiekowych internauci wybrali po jednej pracy, natomiast komisja przyznała po 3 miejsca. Łącznie zwyciężyło 12 prac.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe