Co zrobić aby nasze święta były bezpieczne?

  • 18.12.2019, 14:09
  • Redakcja lokalna.news
Co zrobić aby nasze święta były bezpieczne?
Okres świąteczny to czas kiedy jesteśmy zabiegani, przejęci gorączkowymi przygotowaniami, zakupami czy wjazdami. Sprawia to, że stajemy się bardziej podatni na niebezpieczeństwa.

Przed świętami spędzamy więcej czasu na zakupach, w centrach handlowych czy na jarmarkach. Należy wtedy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym nie zostaniemy ofiarami kradzieży. Pamiętajmy zatem aby:

  • Zawsze nosić zamkniętą torebkę a pieniądze, które ze sobą zabieramy rozdzielić i schować w różnych miejscach.

  • Jeżeli jest to możliwe nie zabierać ze sobą zbędnych kart kredytowych czy dokumentów

  • Nie pokazywać innym zawartości naszego portfela

  • uważać w miejscach zatłoczonych złodzieje często sami robią tzw. „sztuczny tłok” by ułatwić sobie kradzież

Coraz większą popularnością cieszą się zakupy przez internet w tym wypadku również warto pamiętać o kilku zasadach. Aby uchronić się przed kradzieżą należy:

  • zawsze sprawdzać rzetelność sprzedającego oraz zachować całą korespondencję z nim

  • przy płaceniu kartą kredytową zawsze sprawdzać czy połączenie jest bezpieczne powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki oraz "https" na początku adresu strony

  • nie klikać w link podany w e-mailu tylko wejść na stronę wpisując jej adres w oknie przeglądarki

  • najbezpieczniej jednak jest zamówić towar z płatnością przy odbierze

Okres świąteczny to także czas wielu wyjazdów pamiętajmy zatem aby zabezpieczyć odpowiednio nasz dom zanim wyjedziemy. Zamknijmy wszystkie drzwi i okna przez, które złodziej mógłby dostać się do środka. Poprośmy również zaprzyjaźnionego sąsiada o to by zwrócił uwagę na to co dzieje się w naszym domu.

Wyruszając w podróż samochodem kierujmy się rozsądkiem. Pamiętajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach. Przestrzegajmy przepisów i ograniczeń prędkości oraz nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu nawet małej ilości alkoholu.

Podczas świąt zwracajmy też uwagę na nasze otoczenie. Gdy zauważymy coś podejrzanego natychmiast poinformujmy o tym odpowiednie służby.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe